• Dni otwarte ZST w Kolbuszowej

• W poniedziałek 30 maja nasi uczniowie z klasy ósmej wzięli udział w dniach otwartych ZST w Kolbuszowej. Podczas trzygodzinnego zwiedzania mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Pod okiem uczniów i nauczycieli  tamtejszej szkoły zwiedzili pracownie i sale lekcyjne, wysłuchali i obejrzeli prezentacje, oraz wzięli udział w pokazach pierwszej pomocy. Na własne oczy przekonali się jak nowoczesną bazą pomocy naukowych, oprogramowania i sprzętu dysponują poszczegóne kierunki szkoły dostępne dla naszych absolwentów. Zobaczenie na żywo klasopracowni i sprzętu może ułatwi niektórym osobom podjęcie decyzji co do wyboru przyszłego zawodu.

• Egzamin Ósmoklasisty 2022

• Od 24 do 26 maja w całej Polsce odbywały się Egzaminy Ósmoklasisty. Nasi uczniowie również zmagali się z zadaniami i walczyli o świetne wyniki. Mamy nadzieję, że efekty będą bardzo dobre u wszystkich siedemnastu osób. Stres był bardzo duży szczególnie pierwszego dnia ( co widać na załączonych w galerii zdjęciach), na szczęście z każdym dniem powoli malał i mamy nadzieję,że zadziałał tylko pozytywnie. Życzymy im  z całego serca świetnych wyników procentowych.

• II MIEJSCE W ZAWODACH POWIATOWYCH "BAW SIĘ RAZEM Z NAMI"

• Uczniowie klasy III zaprezentowali swoje umiejętności sportowe na najwyższym poziomie, odnosząc sukces w zawodach sportowych "Baw się razem z nami". Najpierw w piątek, 20 maja, zdobyli I miejsce w gminnych rozgrywkach w Majdanie Królewskim. Następnie w poniedziałek, 23 maja, odnieśli kolejny sukces, tym razem na szczeblu powiatowym w Cmolasie. Bardzo się cieszymy i gratulujemy dzielnej drużynie.

• ZAJĘCIA NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

• Jeszcze 1,5 miesiąca i w końcu oczekiwane przez wszystkich uczniów wakacje. Niektórzy z nich często uczestniczyli na zajęciach w szkolnej świetlicy. Codziennie czekały na nich nowe zadania i zabawy. Zobaczcie jak można pożytecznie wykorzystać ten czas równocześnie nie zanudzając przy tym dzieci. U nas na świetlicy zawsze jest miło, wesoło i pomysłowo (灬º‿º灬)♡

​​​​​​​Zapraszamy do galerii :)

• I MIEJSCE NASZEJ SZKOŁY W GMINNYM KONKURSIE BIOLOGICZNO - ZDROWOTNYM "PROFILAKTYKA CHORÓB I ZDROWY STYL ŻYCIA"

• 19 maja 2022 r. w PSP w Krzątce  odbyła się XVII edycja Gminnego Konkursu Biologiczno-Zdrowotnego pod hasłem „Profilaktyka chorób i zdrowy styl życia”. Uczniowie z naszej gminy rywalizowali ze sobą w teście wiedzy oraz w konkurencjach sportowych. Naszą szkołę reprezentowała ekipa z klasy siódmej: Karolina Kopeć, Oliwia Styga i Vanessa Rozmus. Dziewczyny godnie zaprezentowały naszą szkołę uzyskując najwyższe wyniki we wszystkich kategoriach:

a) TEST WIEDZY:

I miejsce – Vanessa Rozmus

II miejsce -  Oliwia Styga

III miejsce  - Karolina Kopeć

Nasze reprezentantki wykazały się wyrównanym poziomem wiedzy, uzyskując bardzo niewielką różnicę punktową między sobą.

b) KONKURENCJE SPORTOWE:

I miejsce - PSP w Komorowie

c) WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH SZKÓŁ (wyniki części pisemnej i sportowej):

I miejsce - PSP w Komorowie

Dziękujemy organizatorom konkursu za gościnne przyjęcie i miłą atmosferę, a naszym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii.

• I MIEJSCE ANTONINY W GMINNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM "CZYTAM, BO LUBIĘ"

• Z okazji  Tygodnia Bibliotek w GOK-u w Majdanie Królewskim odbył się po raz czternasty Gminny Konkurs Czytelniczy ‘Czytam, bo lubię” przygotowany przez pracowników biblioteki publicznej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający znajomość następujących lektur:   E. Niziurski „Żaba, pozbieraj się”, J.Parandowski  „Przygody Odyseusza”, E.E.Schmitt  „Oskar i pani Róża” . Szkołę nasza reprezentowały dwie uczennice z kl. VII: Antonina Wójcik i Aleksandra Rogowska.

I miejsce z najwyższym wynikiem uzyskała Antonina Wójcik.

Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy!

• WIWAT MAJ, TRZECI MAJ...

• 29 kwietnia 2022 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". W pięknym montażu słowno-muzycznym zaprezentowali się uczniowie z klasy V i VII. Przypomnieli zebranym ważność Konstytucji III Maja oraz znaczenie słów: "Wolność, Naród, Ojczyzna". Na scenie pojawił się równieżkról Stanisław August Poniatowski wraz z posłami. Widzowie słuchając wzruszających wierszy połaczonych z muzyką Szopena zostali wprowadzeni w patriotyczny nastrój. Usłyszeliśmy również wiele pieśni mówiących o miłości do ojczyzny. Wykonanie ich przez nasze wokalistki zachwyciło wszytstkich zebranychArtyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Pani dyrektor szkoły podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii i przybliżenie historii naszej ojczyzny.

Zapraszamy do galerii.