• PROJEKT "UMIEM PŁYWAĆ"

• Informujemy uczniów uczestniczących w projekcie "Umiem pływać"
            o wznowieniu zajęć na basenie od poniedziałku - 26 października. Zbiórka pod szkołą 15:35. Przypominamy i zapraszamy :).

• KALENDARZ DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

• L.P.   TERMIN   WYDARZENIA

1.14.10.2022r.  - Dzień Edukacji Narodowej

2. 31.10.2022r.  - Dzień wolny od zajęć dydaktycznych – Uchwała Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców

3. 01.11.2023r. - Święto Zmarłych

4. 11.11.2022r. - Święto Niepodległości

5. 23.12.2022r. -  02.01.2023r. - Przerwa świąteczna

6. 06.01.2023r. - Święto państwowe, "Trzech Króli"

7. 16-29.01.2023r. - Ferie zimowe

8. 06-11.04.2023r. - Przerwa wiosenna - Wielkanoc

9. 02.05.2023r. - Dzień wolny od zajęć dydaktycznych – Uchwała Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców

10. 03.05.2023r - Święto państwowe

11. 23,24,25.05.2023r. - Egzamin Ósmoklasisty

12. 29.05.2023r. - Odpust parafialny

12. 08.06.2023r. - Boże Ciało

13. 09.06.2023r. - Dzień wolny od zajęć dydaktycznych – Uchwała Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców

14. 22.06.2023r. - Dzień wolny od zajęć dydaktycznych – Uchwała Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców

15. 23.06.2023r. - Koniec roku szkolnego

• ZAPRASZAMY NA WYWIADÓWKĘ

• Dyrekcja i nauczyciele szkoły zapraszają wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły na pierwsze spotkanie po wakacjach.

Wywiadówka odbędzie się w poniedziałek 19 września 2022r.

Spotkanie rozpocznie się  o godzinie 16.30 na świetlicy szkolnej.

Następnie wychowawcy spotkają się z rodzicami ze swoich klas w salach lekcyjnych.

• POMAGAMY KAMILKOWI

• Jak co roku zbieramy w szkole nakrętki.

Tym razem pomagamy Kamilowi Szczepanek z Blizny.

To bardzo ważne aby uczyć dzieci wrażliwości i bezinteresownej pomocy. Zachęcajmy więc do zbierania zamiast wyrzucania rzeczy, które mogą uratować bądź przywrócić zdrowie komuś potrzebującemu.

Prosimy bardzo o przynoszenie nakrętek z domu i oddawanie wychowawcom. Oczywiście każdy uczeń otrzyma za to punkty dodatnie.

Zachęcamy do pomocy i dziękujemy.

• Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty

• Nowy rok szkolny zaczynamy od dobrej wiadomości. Pragniemy poinformować o bardzo dobrych wynikach Egzaminu Ósmoklasisty. Nasi absolwenci kolejny rok wykazali się wysokim poziomem wiedzy i wysokimi notami na egzaminie. Mimo nauki zdalnej, pandemii i szeregu ograniczeń nie zawiedli.

A oto, jak procentowo prezentują się wyniki naszych uczniów na tle województwa, powiatu i gminy:

WYNIKI                           JĘZYK POLSKI                   MATEMATYKA                          JĘZYK ANGIELSKI

PODKARPACIE                       60                                       56                                                  61

POWIAT                                   65                                       60                                                  65

GMINA                                      67                                      59                                                   60

SZKOŁA W KOMOROWIE      68                                       67                                                  63

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom wysokich wyników oraz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w ich uzyskaniu.

Dziękujemy również nauczycielom, którzy przygotowywali w tym roku naszych uczniów do tego ważnego egzaminu:

Pani Agacie Majce-Stec – nauczycielce języka polskiego,

Pani Edycie Puk – nauczycielce matematyki,

Pani Małgorzacie Siwiec – nauczycielce języka angielskiego.

Jeszcze raz gratulujemy naszym absolwentom i życzymy im sukcesów w wybranych szkołach ponadpodstawowych!

• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Pierwszy września  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Po uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele zostali zaproszeni do obejrzenia krótkiej części artystycznej przygotowanej przez klasę trzecią pod przewodnictwem Pani Danuty Krystel. Piosenką i humorem aktorzy wprowadzili zgromadzonych w pogodny nastrój. Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych, w szczególności uczniów zerówki, którzy pierwszy raz przekroczyli próg naszej szkoły. Również dla  pierwszoklasistów rozpoczął się nowy etap nauki, ponieważ w tym roku staną się już pełnoprawnymi uczniami. Po części artystycznej wszyscy uczniowie zostali zaproszeni przez wychowawców do swoich klas.

Życzymy naszym uczniom i nauczycielom samych miłych chwil w szkole, odkrywania tajemnic wiedzy oraz rozwijania swoich talentów w sposób przyjemny i emocjonujący :).

• OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

• DOWÓZ DO SZKOŁY

Informujemy, że dowozy uczniów do szkoły będą odbywać się o tych samych godzinach oraz z tych samych przystanków jak w roku szkolnym 2021/2022.

OBIADY W SZKOLE

Od 5 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły zostaną objęci żywieniem (zupa) w ramach Programu „Jeden gorący posiłek w szkole”. Prosimy do 02.09.2022 r. (piątek), podać do wiadomości wychowawcy klasy informację o deklaracji korzystania z gorącego posiłku. Deklaracje są dostępne u wychowawców poszczególnych klas.

Koszt jednego gorącego posiłku, który pokrywa Rodzic to 2,92 zł (zupa), pozostałą część  dopłaca Organ Prowadzący – Gmina Majdan Królewski.

Informujemy, że dokonywanie opłat za obiady (zupę) będzie odbywać się w miesiącu wrześniu na konto szkoły: 56 918010182004300002440022 lub u wychowawców. Wpłat prosimy dokonywać do 5 dnia każdego miesiąca. Nieobecności należy zgłaszać najpóźniej do godz. 8:00 danego dnia z dokładnym określeniem dni nieobecności dziecka. Nr telefonu szkoły: (15) 847 10 05. W razie braku zgłoszenia nie będą realizowane zwroty za dni nieobecności dziecka w szkole.

Rodzice, którzy  będą się ubiegać o dofinansowanie z OPS w Majdanie Królewskim, prosimy o składanie wniosków bezpośrednio do OPS w Majdanie Królewskim.

Rodziców, którzy chcą zapisać dziecko na II danie (10,50zł/dzień), prosimy o kontakt z P.H.U.P "POD KORONĄ"