• ŚLUBOWANIE KADETÓW

• 23 lutego 2024r. grupa uczniów z kl.8 uczestniczyła w uroczystości z okazji Ślubowania Kadetów Oddziału Przygotowania Wojskowego ZST im. Bohaterów Września 1939r. w Kolbuszowej. Zdarzenie miało miejsce w hali sportowej LO w Kolbuszowej. Było niezwykle podniośle, kadeci zaprezentowali się godnie. Cieszymy się, że wśród nich był nasz absolwent. Tego dnia odwiedziliśmy również Bibliotekę Miejska w Kolbuszowej.

• ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im . M. Konopnickiej w Komorowie informuje, że od 27 lutego 2024 r. rozpoczyna się nabór do klasy I oraz do oddziału przedszkolnego naszej szkoły na rok szkolny 2024/2025 – dotyczy  dzieci urodzonych w 2017 r. i w 2018 r.

Postępowanie rekrutacyjne trwa do 15 marca 2024 r.

Również serdecznie zapraszamy dzieci pięcioletnie.

Karty zgłoszeń do pobrania w holu szkoły, oddziale przedszkolnym (od 7.00 do 16.00) i na stronie internetowej naszej placówki.

Nowością w przyszłym roku szkolnym jest czas pracy świetlicy szkolnej, tj. od 6.30 do 16.00.

• WALENTYNKI

• W środę  14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Jak co roku Samorząd Uczniowski kilka dni wcześniej zorganizował w szkole „Pocztę Walentynkową”. Każdy kto miał życzenie mógł napisać kilka miłych słów lubianej osobie i wrzucić ja do specjalnie przygotowanej skrzynki. W środę korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a „walentynkowi listonosze” doręczyli kartki z życzeniami do adresatów. Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni. Dodatkowym akcentem podkreślającym nastrój tego dnia były czerwone stroje niektórych uczniów i nauczycieli. Zapraszamy do galerii.

• NAGRODZENI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "PINGWIN"

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy z języka angielskiego PINGWIN. Cieszymy się, że tak dużo osób jest zainteresowanych rozwijaniem swoich zdolności językowych i osiąga w tej dzieddzinie wysokie wyniki. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie OSKAR HALAT I ALEKS PLUTA: Oskar już po raz trzeci został LAUREATEM, a Aleks otrzymał wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• WITAMY W NASZEJ SZKOLE!

• Niedawno pożegnaliśmy naszego proboszcza księdza Andrzeja Caga, który po latach działalności w naszej szkole i parafii przeszedł na zasłużoną emeryturę. Na początku drugiego semestru powitaliśmy na apelu szkolnym nowego nauczyciela, katechetę, księdza Krzysztofa Nowaka - życzymy mu owocnej pracy w naszej społeczności szkolnej.

• OBCHODY DNIA SENIORA

• Mimo, że ferie trwają nasi uczniowie nie próżnują. Przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w lokalnych obchodach Dnia Seniora zorganizowanego we współpracy z członkiniami KGW Komorowianki oraz Rodzicami. Młodzi Komorowianie przedstawili krótki program artystyczny i podzielili się swoimi talentami ze starszym pokoleniem.

Wolontariusze wręczyli Seniorom pamiątkowe laurki z życzeniami i podziękowaniem za piękny przykład życia dla młodych ludzi. Dziękujemy wszystkim za pomoc, a naszym Seniorom życzymy wszystkiego najlepszego.

• FERYJNY WYJAZD DO RZESZOWA

• Tak bawiła się dzisiaj (01.02.2024r.) grupa starszych uczniów z naszej szkoły podczas pobytu w Rzeszowie. Uczniowie obejrzeli piękny i wzruszający film w kinie Zorza, pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak”. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w kręgielni Aloha. Dziękujemy Stowarzyszeniu Moja Mała Ojczyzna Komorów za pozyskanie dotacji z UG Majdan Królewski. Zapraszamy do galerii.

• WYJAZD DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ

• Za nami pierwszy wyjazd feryjny dla grupy młodszej do Muzeum Bombki choinkowej w Nowej Dębie zakończony pyszną pizzą w restauracji Dębianka. Dziękujemy Stowarzyszeniu Moja Mała Ojczyzna Komorów za organizację wyprawy i gminie Majdan Królewski za dotację na wyjazd. Zapraszamy do galerii.