• FERIE ZE STOWARZYSZENIEM MOJA MAŁA OJCZYZNA

          • Zapraszamy do udziału w wycieczkach i warsztatach kulinarnych zorganizowanych dla uczniów naszej szkoły przez STOWARZYSZENIE "MOJA MAŁA OJCZYZNA":

            30.01.2024r.  - Wyjazd dla grupy młodszej (klasy 0,1,2,3) do Muzeum Bombki w Nowej Dębie

            •  9:40 - zbiórka przed szkołą w Komorowie
            • 9:50 - wyjazd
            • 13:00 - powrót do Komorowa

            01.02.2024r. - Wyjazd do Rzeszowa dla uczniów klas 4,5,6,7,8:

            • 8:30 - zbiórka przed szkołą w Komorowie
            • 8:45 - wyjazd
            • 17:00 - powrót do Komorowa

            UWAGA! Prosimy o zabranie ze sobą butów do kręgielni z białą podeszwą!

            31.01.2024r., 01.02.2024r., 02.02.2024r. - Warsztaty sensoryczne i kulinarne dla uczniów klas 0-1:

            • 9:00 - 12:00 - czas trwania zajęć
            • Prosimy o wcześniejszy zapis uczniów na zajęcia w szkole lub u Pani Jolanty Stolarz. Grupa może liczyć maksymalnie 15 osób.

            Zapraszamy do udziału w zajęciach!

             

          • ZAPROSZENIE NA BAL KARNAWAŁOWY

          • ZAPRASZAMY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY NA BAL KARNAWAŁOWY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 27.01.2024R. (SOBOTA) W GODZINACH: 

            11:00 - 14:00 KLASY 0-3 

            16:00 - 19:00 KLASY 4-8

            NA ZABAWĘ DLA KLAS MŁODSZYCH ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ MŁODSZE RODZEŃSTWO NASZYCH UCZNIÓW, KTÓRE JESZCZE NIE CHODZI DO SZKOŁY. MILE WIDZIANE SĄ STROJE KARNAWAŁOWE. 

            ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY!

          • WARSZTATY KULINARNE

          • W piątek 26 stycznia odbyły się warsztaty kulinarno- edukacyjne zorganizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach "Programu dla szkół". W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I-III oraz IV-V. Najpierw przedstawiona została prezentacja, podczas której uczniowie dowiedzieli się między innymi jakie witaminy i minerały znajdują się w produktach spożywczych i dlaczego ważne jest, aby posiłki były urozmaicone. Prowadząca zademonstrowała również ile cukru znajduje się w sokach oraz napojach typu Cola. Zwróciła uwagę na uważne czytanie etykiet. Następnie uczniowie udali się na stołówkę, gdzie przygotowywali pyszne i zdrowe posiłki. Za aktywny udział w zajęciach klasy otrzymały zestaw do założenia ogródka klasowego. Zapraszamy do galerii.

          • EKOMISJA - NIE MARNUJĘ I DBAM O PLANETĘ!

          • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacji ekologicznej 
            “Ekomisja w podstawówce”!

            Ekologia to temat, który należy podejmować w polskich szkołach podstawowych. Co możemy zrobić, aby ograniczyć marnowanie zasobów, w tym żywności? Jak zadbać jednocześnie o nasze zdrowie i naszej planety? 

            Celem projektu jest zwiększanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, nauczycieli, opiekunów.

            Skąd się bierze żywność? - to pytanie jest hasłem przewodnim tegorocznej edycji „ Ekomisji w podstawówce.” W trakcie zajęć uczniowie poznają proces produkcji i wytwarzania żywności, dowiadują się jak jej marnowanie wpływa na środowisko i zużywa zasoby oraz jak ograniczać to zjawisko. Ważnym elementem programu jest również przekazanie wiedzy o bezpieczeństwie żywności, zdrowym odżywianiu i diecie przyjaznej planecie.

            Ekomisja to inspirujące materiały dla nauczycieli – o tym jak wzbudzić w uczniach refleksję nad stanem naszej planety, jak zmieniać nawyki i działać dla dobra środowiska. Scenariusze lekcji, które tworzyli eksperci Federacji Polskich Banków Żywności oraz doświadczeni metodycy zostały dopasowane do potrzeb różnych grup wiekowych.

            Szkolny koordynator: Aneta Piekarz

          • POŻEGNANIE KSIĘDZA ANDRZEJA

          • 18stycznia społeczność szkolna wypowiedziała słowa podziękowania wobec Księdza Andrzeja Caga, za niemal 27 lat pracy katechetycznej w naszej szkole. Pani dyrektor Agata Majka - Stec podziękowała w imieniu nauczycieli, uczniów i rodziców za ogromny wkład i oddanie w pracy z dziećmi i młodzieżą na katechezach, w grupach liturgicznych oraz w czasie letniego wypoczynku. Następnie wypowiedzieli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców. Były kwiaty, upominek, uściski, życzenia i wspomnienia.

            Księże Andrzeju, życzymy zdrowej i spokojnej emerytury, dziękujemy za lata posługi i zapraszamy do nas w każdej wolnej chwili. 

          • CO SŁYCHAĆ NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

          • No właśnie, co słychać na świetlicy szkolnej? Co porabiają tam uczniowie? Czy są zadowoleni? Czy się dobrze bawią? Myślę, że najlepiej na te pytania odpowiedzą miny naszych uczniów na zamieszczonych zdjęciach :). Zapraszamy do galerii. 

          • WYWIADÓWKA

          • Serdecznie zapraszamy rodziców naszych uczniów na wywiadówkę śródroczną, która odbędzie się
            24.01.2024r.(środa).

          • ŚWIATOWY DZIEŃ POPCORNU

          • Popcorn jest to jedna  z najpopularniejszych przekąsek podczas seansów filmowych, zarówno tych domowych, jak i w kinach. Cieszy się tak dużą popularnością, że ma nawet swój specjalny dzień.  Nasi uczniowie to również smakosze popcornu. Z tej okazji 18 stycznia w  szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Popcornu.

            Na zajęciach świetlicowych dzieci poznały historię popcornu oraz skąd się wzięła jego nazwa. Nazwa popcorn pochodzi od angielskiego słowa „popped corn”, które w potocznym tłumaczeniu oznacza wystrzelona kukurydza.

             Uczniowie zapoznali się także z zastosowaniem kukurydzy. Największą atrakcją była możliwość obserwowania procesu prażenia kukurydzy w maszynie do robienia popcornu. Przekąska, która została przygotowana w szkole z prażonych ziaren kukurydzy zmieniających się podczas obróbki w miękką i chrupiąca masę, sprawiła dzieciom ogromną radość. Wyrażały to podczas degustacji. Wiele razy padało pytanie: Kiedy znowu w szkole będzie popcorn?

            Popcorn jest to jedna  z najpopularniejszych przekąsek podczas seansów filmowych, zarówno tych domowych, jak i w kinach.

            Warto organizować takie dni w szkole.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • Droga babciu, drogi dziadku

            wszyscy bardzo was kochamy

            i dlatego właśnie dzisiaj,

            w wasze święto wam śpiewamy.

            W piątek 19 stycznia gościliśmy zacnych gości - Kochane Babcie i Kochanych Dziadków. Goście przybyli na zaproszenie swoich wnuków. Wnuczęta przygotowały program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki, tańce i jasełka. Popłynęły też życzenia pełne ciepłych słów oraz wybrzmiało gromkie sto lat. Życzenia do seniorów skierowała również pani dyrektor Agata Majka-Stec. Oczywiście nie mogło obyć się bez słodkiego poczęstunku, który został przygotowany przez nasze niezawodnie mamy z trójek klasowych - bardzo im dziękujemy za zaangażowanie. 

            Kochane Babcie, kochani Dziadkowie! Życzymy Wam dużo zdrowia, młodzieńczej energii, cierpliwości dla wnucząt oraz spełnienia wszystkich marzeń! 

            Zapraszamy do galerii.

          • WYJAZD NA LODOWISKO

          • Lodowisko w Majdanie Królewskim zostało otwarte. Klasy od IV do VIII rozpoczęły w piątek (12 stycznia) sezon jazdy na łyżwach. Nie straszne im były niskie temperatury czy upadki na lód. Uczniowie przez dwie godziny doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie solo, w duetach lub grupowo. Pod koniec wycieczki wszyscy zgodnie stwierdzili, że umieją już jeździć na łyżwach i wybierają się po południu na dodatkowy trening. Sezon na łyżwy uważamy za otwarty. Zapraszamy do galerii. 

          • PRZERWY Z GRAMI PLANSZOWYMI

          • W czwartek 10 stycznia po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień gier planszowych”. Wszyscy uczniowie podczas przerw mogli ćwiczyć swoją spostrzegawczość, pamięć oraz logiczne myślenie ( tak przy okazji przypominamy, że w niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Logiki). Uczniowie od najmłodszych do najstarszych, chętnie dobierali się w pary, drużyny i rywalizowali a przy tym dobrze się bawili. Widząc zaangażowanie uczniów w ten rodzaj rozrywki, zastanawiamy się nad wprowadzeniem na stałe takiej formy spędzania przerw. Zapraszamy do galerii. 

          • GMINNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

          • W czwartek 10 stycznia odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym. Miło nam poinformować, że reprezentacja dziewczyn z klasy piątej zajęła I miejsce, a  chłopców miejsce III. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • PSZCZOŁY - NASI MALI PRZYJACIELE

          • W poniedziałek 8 stycznia Pasieka Imago zaprosiła naszą szkołę do wzięcia udziału w projekcie RATUJ PSZCZOŁY-ZASIEJ NASIONA! Spora grupa chętnych uczniów brała udział w ciekawych warsztatach pszczelarskich.

            W trakcie spotkania uczniowie poznali wiele ciekawych informacji dotyczących życia pszczół i pracy pszczelarza. Tematyka warsztatów dotyczyła następujących pytań:

             Dlaczego pszczelarz nosi kombinezon?

             Produkty pszczele. Co? Jak? Gdzie jest zrobione i wyprodukowane?

             Użądlenie to nic strasznego. Jak zachowywać się w towarzystwie pszczół?

             Akcesoria pszczelarskie, czyli co pszczelarzowi jest niezbędne do pracy w pasiece?

             Jak pszczelarz przygotowuje pszczoły na zimę?

             Czy pszczoły zapadają w sen zimowy?

             Czym karmimy pszczoły na zimę?

             Jak pomóc pszczołom w zimie?

             Czy w zimie można zaglądać do ula?

            Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali upominki: świeczki z wosku pszczelego, dyplomy „ młodego pszczelarza”, odznaki młodych pszczelarzy i mały słoiczek miodu z pasieki Imago.

            Ciekawy sposób prowadzenia warsztatów, poznanie produktów pszczelich, wspólne robienie świec z węzy pszczelej zaciekawił wielu „przyszłych pszczelarzy".