• OGŁOSZENIE

• Informujemy, że dzień 29.05.2023r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• „Pierwsze koty za płoty"

Dziś,to jest 23.05.2023r klasa ósma przystąpiła do państwowego egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie pracowali z arkuszem z języka polskiego.

Po 120 minutach wytężonej pracy, podczas której musieli pamiętać nie tylko o zasadach gramatyki i ortografii ,ale także wykazać się znajomością tekstów literackich, opuszczali sale egzaminacyjne z uśmiechem na twarzach - mamy nadzieję, że oznaczały one, że zadania "z polaka" były proste :).

Jutro egzaminacyjne zmagania z matematyki, która jak wiadomo jest królową nauk. A pojutrze.... egzamin z języka angielskiego.

Mocno trzymamy kciuki i życzymy łatwych zadań. Niech wiedza, którą zdobyliście przez tę osiem lat będzie z Wami. I moc też! Powodzenia w kolejnych dniach egzaminów!

• OGŁOSZENIE

• Przypominamy, że w dniach: 23, 24 i 25 maja na terenie szkoły odbywają się egzaminy ósmoklasisty. Klasy ósme będą sprawdzać swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Dla pozostałych uczniów jest to czas wolny od zajęć dydaktycznych. Trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów!

• Z WIZYTĄ W TEATRZE

• W „Krainie mitów”  to   tytuł spektaklu NTE z Wrocławia, na który 12 maja 2023r. wybrali się uczniowie naszej szkoły kl. IV- VII do SOK- u w Nowej Dębie.

Przedstawienia miało na celu przybliżyć treści mitów, które na stałe są wpisane do kanonu lektur, ponadto pomagają w zrozumieniu świata, zachowań człowieka. Często pojęcia mitologiczne pojawiają się w związkach frazeologicznych, co wpływa na uatrakcyjnienie wypracowań uczniowskich. Wizyty w teatrze dodajemy do ulubionych :).

• TURNIEJ WIEDZY O HISTORII REGIONU

• Uczennice naszej szkoły, Vanessa Rozmus i Katarzyna Ziętek, wzięły udział w Turnieju Wiedzy o Historii Regionu.

Finał turnieju odbył się 11 maja 2023 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej, która wraz z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz Regionalnym Towarzystwem Kultury im. J. M. Goslara w Kolbuszowej była jego organizatorem.

Tegorocznym hasłem turnieju była: „160-ta Rocznica Powstania Styczniowego – Kolbuszowscy Powstańcy roku 1863”. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, który bardzo szczegółowo sprawdzał wiedzę na temat Powstania Styczniowego i jego regionalnych aspektów. Nasze uczennice mogą być dumne ze swojej wiedzy i osiągniętych wyników.

Biorący udział w finale Turnieju zwiedzili również niesamowitą wystawę „Pojazd marzeń, czyli historia roweru”, która znajduje się w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej MiPBP w Kolbuszowej (dawna Synagoga). To był dzień pełen wrażeń!

• WYCIECZKA KLASY ÓSMEJ

• 28 i 29 kwietnia w naszej szkole zrobiło się bardzo cicho i pusto... Były to dni, kiedy ósmoklasiści odpoczywali na dwudniowej wyciece w Janowie Lubelskim (podejrzewamy, że tam zrobiło się dla odmiany głośno :)). Nasi uczniowie skorzystali ze wszystkich atrakcji oferowanych przez ośrodek. Jakich? To najlepiej widać na zdjęciach. Zapraszamy więc do galerii :).

• OGŁOSZENIE

• Przypominamy, że 1,2 i 3 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Do nauki szkolnej wracamy czwartego maja (czwartek). Życzymy miłego świętowania!

• KOCHAM CIĘ POLSKO

• "Żeby Polska była Polską"

232 lata temu miało miejsce ważne dla naszego kraju wydarzenie - uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji, w piątek 29 kwietnia cała brać szkolna założyła odświętne ubrania i przypięła biało-czerwone kotyliony, a następnie wzięła udział w uroczystej akademii. Uczniowie klasy VI zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. ,,WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA". Uroczystość uświetnił śpiew uzdolnionych muzycznie przedstawicieli klas: IV ,V, VI i VII. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu.