• WTORKI Z PANEM COGITO

• Wiadomość od Kuratorium Oświaty w Rzeszowie:

Szanowni Państwo: Dyrektorki i Dyrektorzy

W związku z organizacją kolejnego spotkania w ramach Wtorki z Panem Cogito, zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej inicjatywy. W kolejnym spotkaniu pt. Myślenie się kalkuje?!  uczestniczyć będą przedstawiciele znanej w świecie firmy Asseco oraz metodycy nowego przedmiotu szkolnego Biznes i zarządzanie.

Serdecznie też proszę o udostępnienie uczniom oraz nauczycielom  informacji o linku do strony Internetowej Wtorki z Panem Cogito. Strona ta zawiera materiały z kolejnych spotkań, może być też forum wymiany myśli dla młodych ludzi.

W kontekście ostatnich afer związanych z promowaniem niewłaściwych informacji dla młodych ludzi przez różnych celebrytów warto promować miejsca, w których promuje się krytyczne myślenie.

Dr hab. Krzysztof Bochenek, prof. UR
            Dyrektor Instytutu Filozofii UR
            kbochenek@ur.edu.pl

• ZBIERAMTO W SZKOLE!

• Nasza szkoła uczestniczy w projekcie  Zbieramto w szkole!

Udział w akcji przyczynia się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w Naszej szkole. Drugim równie ważnym celem jest uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby ochrony środowiska oraz promowanie dobroczynności wśród uczniów.

Realizacji tych celów służy zbiórka telefonów komórkowych, baterii, laptopów, tabletów, starego srebra, złota, zegarków tarczowych, puszek aluminiowych, kloców lego( starych, nowych , niekompletnych, zestawy) , dużego sprzętu  AGD/RTV oraz  dobrych monet ( zbiórka bilonu oraz banknotów; pieniądze aktualnie używane  lub wycofane z obiegu).

Dzięki  charytatywnemu recyklingowi uzyskamy pieniądze na pomoc ubogim w Czadzie i Tanzanii. Tam w Afryce, dzięki obecności misjonarzy- księży sercanów - powstają studnie głębinowe dające dostęp do czystej wody tysiącom ludzi. Zbieramto w szkole pomaga również dzieciom z Domu Dziecka w Boliwii i na Filipinach.

Zapraszamy do udziału

• KONKURS "CO W LESIE PISZCZY"

• Nasi uczniowie na podium konkursu z okazji100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie. Nikola Cudo zajęła I miejsce w Kategorii Klas VI oraz II miejsce GRAND PRIX, a Julia Tomczyk III miejsce w kategorii klas IV.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• KOROWÓD ŚWIĘTYCH

• 31 października 2023r. po korytarzach naszej szkoły, chodziły, spacerowały i biegały anioły oraz święci, którzy na co dzień są mieszkańcami nieba.

Już na pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie klasy piątej „poszukiwali” w szkole świętych. W czasie przerw można było na chwilę zamieszkać w „niebie” i zrobić sobie zdjęcie ze świętymi, bo jak wiadomo, każdy może być święty jeśli tylko chce. Całe wydarzenie zakończył korowód Świętych, który dumnie wkroczył na salę gimnastyczną, gdzie czekała społeczność szkolna i razem odśpiewaliśmy piosenkę Arki Noego „Taki duży, taki mały może świętym być".

W dalszej części dzisiejszego spotkania zostały wręczone przez Panią dyrektor A.Majkę- Stec, nagrody za szkolno-parafialny konkurs na „Najpiękniejszy różaniec i lapbook o różańcu”. Jury przyznało 3 miejsca w kategoriach klas młodszych i klas starszych. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Miła niespodzianka spotkała laureatki konkursu z okazji 100 - lecia Związku Łowieckiego: Julię Tomczyk i Nikolę Cudo, które otrzymały upominki i jeszcze raz odebrały nagrody z rąk p.Wieslawa Drapały- przedstawiciela Związku Łowieckiego. Pan Wiesław krótko nakreślił na czym polega łowiectwo i złożył na ręce pani Dyrektor gratulacje jak również karmę dla ptaków odwiedzających nasze szkolne karmniki. Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję na kolejne spotkanie.

• SZKOŁA PAMIĘTA...

• 30 października w ramach akcji "Szkoła pamięta" uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz parafialny i zapalili znicze na grobach byłych pracowników PSP w Komorowie. Starsi uczniowie udali się również na cmentarz w Majdanie Królewskim. Nie zapomnieliśmy o zapaleniu zniczy na mogiłach poległych żołnierzy. Uczniowie i nauczyciele w ciszy i skupieniu pomodlili się za zmarłych.

• Informacja:

czwartek - 02.11.2023r.
            piątek - 03.11.2023r.

to dni wolne od zajęć dydaktycznych.