Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie w najbliższy czwartek - 14 września w godzinach:
16:15 - rodzice klas 0-3
16:30 - rodzice klas 4-8
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie w najbliższy czwartek - 14 września w godzinach:
16:15 - rodzice klas 0-3
16:30 - rodzice klas 4-8
Ubezpieczenie uczniów w roku szkolnym 2023/2024 wynosi:
40 złotych - pierwsze dziecko
20 złotych - drugie i kolejne dziecko.
W środę szóstego września, uczniowie klas 6,7 i 8 wybrali się do SOK-u w Nowej Dębie na film pod tytułem "Ulmowie. Błogosławiona rodzina". Tematyka filmu wpisuje się w obchody Roku Rodziny Ulmów oraz realizację programu nauczania historii. To mądry, wzruszający dokument, który nie jest w pierwszej kolejności filmem o zbrodni i nienawiści, lecz o nadziei i miłosierdziu. Jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło; o sensie poświęcenia; o człowieczeństwie, które triumfuje…
Czwartego września oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Najpierw społeczność szkolna zgromadziła się w świątyni parafialnej aby rozpocząć edukację z błogosławieństwem. Następnie w świetlicy szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.
W części artystycznej uczciliśmy pamięć poległych w czasie II wojny światowej. Były także wakacyjne wspomnienia oraz zachęta do wytrwałości w zdobywaniu wiedzy dla uczniów.
Honorowym gościem na akademii była Pani Wójt Janina Wójtowicz, która podziękowała ustępującej ze stanowiska dyrektora szkoły Pani Ewie Łeptuch i pogratulowała objęcia tego stanowiska Pani Agacie Majce-Stec. Słowa wdzięczności w kierunku pani Ewy popłynęły także ze strony uczniów i rodziców naszej szkoły.
Po wakacyjnym wypoczynku spotkaliśmy się z koleżankami i kolegami. Przywitaliśmy także nowych przedszkolaków i pierwszaków.
Wszystkim nauczycielom, jak i uczniom, życzymy aby nauka była owocna, rozwijająca i przyjemna.
Pani dyrektor A.Majce-Stec życzymy wiele zapału, sił, energii i satysfakcji w realizacji zawodowych zamierzeń.
Informujemy, że w roku szkolnym 2023/2024 kontynuowane są dowozy uczniów do szkoły według następującego harmonogramu:
7 30 KAMIONKA I
7 32 KAMIONKA II
7 36 ZAGÓRZE
7 38 POD MŁYNEM
7 42 ZBÓJECKA
7 45 OSICZYNY
7 50 PRZYSTANEK PRZY KRAJOWEJ "9"
Odwozy uczniów będą odbywać się po 5 i 7 godzinie lekcyjnej.
Od 5-tego września 2023r. uczniowie naszej szkoły mogą skorzystać z obiadów na stołówce szkolnej. Jadłospis przewiduje 2 razy w tygodniu drugie danie i 3 razy w tygodniu zupy. Koszt jednego gorącego posiłku, który pokrywają rodzice, to 5,21 złotych (tzw. wsad do kotła). Pozostałą część pokrywa Organ Prowadzący - Gmina Majdan Królewski.
Informację o korzystaniu z posiłków prosimy podać wychowawcom klas do poniedziałku (04.09.2023r.), aby dziecko miało możliwość skorzystania z obiadu już we wtorek.
Opłaty za obiad prosimy dokonywać na konto szkoły: 56 918010182004300002440022.
4 września (poniedziałek) zapraszamy uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się według harmonogramu:
9:00 - uroczysta Msza Święta;
10:15 - akademia w PSP w Komorowie, a następnie spotkanie z wychowawcami poszczególnych klas.
Uczniowie mogą skorzystać z dowozu autobusu szkolnego po Mszy Świętej do szkoły oraz po zakończeniu inauguracji nowego roku szkolnego.
Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny dostarczy wszystkim samych pozytywnych wrażeń, pozwoli rozwinąć talenty i zainteresowania oraz nawiązać prawdziwe przyjaźnie. Czekamy na Was!
Dyrekcja PSP w Komorowie informuje, że świetlica szkolna dla dzieci rodziców pracujących będzie czynna w godzinach od 6:30 do 16:00. Indywidualne potrzeby związane z pobytem dziecka prosimy zgłaszać do kierownika świetlicy - Pani Anety Piekarz.
DYREKTOR PSP IM. MARII KONOPNICKIEJ W KOMOROWIE INFORMUJE,
ŻE WSZYSTKIE DZIECI ZGŁOSZONE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2023/2024 W PSP KOMORÓW ZOSTAŁY PRZYJĘTE.
DYREKTOR PSP IM. M. KONOPNICKIEJ
W KOMOROWIE
W życiu tak to już jest, że coś się kończy i coś się zaczyna.
23 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023 i rozpoczęliśmy wakacje.
Akademia rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu naszej szkoły i przekazania sztandaru przez ustępujący Samorząd Uczniowski nowo wybranemu samorządowi. Przewodniczący SU Radosław Drapała przekazał tą zaszczytną funkcję swojemu następcy - Pawłowi Treli. Po części oficjalnej wystąpili uczniowie klasy "0" ostatecznie przekonując wszystkich wierszem i piosenką, że faktycznie nadszedł już oczekiwany czas wakacji. Po występie najmłodszych nastąpiło uroczyste wręczenie nagród uczniom z najwyższą średnią. Zostały również wręczone listy gratulacyjne rodzicom uczniów z óśmej klasy. Na zakończenie Pani Agata Majka-Stec pogratulowała wszystkim zebranym i życzyła udanych wakacji i bezpiecznego wypoczynku.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Emilia Łeptuch i Michał Kopeć, zostali finalistami Konkursów Kuratoryjnych. Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom bez problemu przebrnęli przez pierwsze etapy eliminacji: szkolny i rejonowy, i zakwalifikowali się do etapów wojewódzkich. Emilka zmagała się z zagadnieniami biologicznymi, a Michał chemicznymi. Ich praca zaowocowała tytułami:
EMILIA ŁEPTUCH - FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z BIOLOGII
MICHAŁ KOPEĆ - FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z CHEMII
Serdzecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!
20 czerwca zostały wręczone dyplomy za udział w Ogólnopolskich Konkursach Wiedzy Edi - edycja PANDA oraz OlIMPUS, w których uczniowie brali udział wiosną.
W konkursie wzięło udział bardzo wielu uczniów klas IV-VIII z różnych przedmiotów.
LAUREACI- EDI
Język angielski- Małgorzata Zięba klasa VIII
wyróżnienia: Oliwia Styga, Karolina Kopeć, Vanessa Rozmus- klasa VIII; Alex Pluta, Oskar Halat-klasa V
OLIMPUS- laureaci
matematyka- Karolina Kopeć klasa VIII, Michał Kopeć klasa VIII, Oskar Halat klasa V
Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom sukcesu. Życzymy kolejnych sukcesów.
Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w piątek (23 czerwca) o godzinie 9 00 w PSP w Komorowie. Końcoworoczne spotkanie w kościele będzie miało miejsce w godzinach popołudniowych - o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy po odbiór świadectw i życzymy udanych wakacji!
21 czerwca klasa czwarta wybrała się na pieszą wycieczkę do domku myśliwskiego w Komorowie. Podczas drogi podziwiali piękne krajobrazy swojej "małej ojczyzny". W miejscu docelowym uczniowie bardzo dobrze się bawili: grali w gry zespołowe, budowali szałas, zwiedzali teren, domek i podziwiali trofea myśliwskie. A to wszystko na łonie natury, bez komputerów, przy pięknej pogodzie i w doborowym towarzystwie. Po zabawie zostali zaproszeni na posiłek przygotowany przez niezawodne mamy: kiełbaski, "piecaki" i lody! Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku. Zmęczeni, ale najedzeni i zadowoleni wrócili do swoich domów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana!
Pożegnania nadszedł czas
W drogę z bagażem zdarzeń
Chociaż w kieszeni wiatr
Może wspomnicie czasem
Może....
Do przejścia mam tak wiele lat
Drogami które ledwie znam....
W drogę bez drogowskazów
W drogę po własny los
20 czerwca odbyła się akademia, podczas której uczniowie klasy VII i VI pożegnali klasę VIII. Ósmoklasiści pożegnali się ze szkołą, do której uczęszczali 9 lat, czyli przez więcej niż połowę swego życia. Były podziękowania, trochę wspomnień i trochę smutku w oczach. Druga cześć to Bal pożegnalny, który odbył się po południu. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym tańcem - Polonezem - w wykonaniu klasy VIII.
Wszystkim absolwentom z klasy VIII życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni i będziemy Was miło wspominać.
Dzięki uprzejmości Pana Adriana Sudoła uczniowie klasy 6 i 7 mogli poznać tajniki wędrówki przez las przy pomocy kompasu i mapy. Każdy mógł się sprawdzić w roli prowadzącego grupę po wcześniejszych ustaleniu azymutu za pomocą wspomnianego kompasu i z wykorzystaniem parokroków. Wymagało to nie lada umiejętności współpracy, skupienia się, zastosowania wiedzy z każdego przedmiotu. Nasz przewodnik zaprezentował różne sposoby radzenia sobie w problemowej sytuacji w terenie leśnym. Od dzisiaj umiemy: czytać mapę, mierzyć odległości różnymi sposobami, znaleźć drogę do celu, rozpalić ogień, właściwie wyposażyć plecak na wyprawę. Celem naszego marszu była polana leśna w Hadykówce również gdzie czekała na nas pani Monika Zięba z pysznym poczęstunkiem Za pomoc dziękujemy pani Irenie Krawiec. Dzień ten udowodnił, że umiemy ze sobą współpracować, zdrowo spędzać czas, a przy tym dobrze się bawić. Dodajemy do ulubionych.
W ramach projektu "Serce i Pomoc" uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w pokazowej lekcji przyrody w klasie 5. Po pierwsze zaznajomili się z salą przyrodniczą, wystawami, plakatami, pomocami dydaktycznymi. Z wielkim zainteresowaniem obserowali doświadczenia, dokonywali swoich i słuchali pogadanki nauczyciela. Mieli okazję zapoznać się z mikroskopami i nawet dokonać pierwszych badań przyrodniczych. Pierszą pokazową lekcję zaliczamy do ulubionych!
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że nasza szkoła zgłosiła się do udziału w projekcie Podkarpackiego Kuratora Oświaty pod hasłem:
Głównym założeniem projektu SP! SERCE i POMOC jest podejmowanie przez nauczycieli, autorskich i innowacyjnych działań, które ułatwią uczniom klas III przyjazne przejście na wyższy etap edukacyjny i związane z nim wymagania, celem wyeliminowania niepowodzeń szkolnych. Partnerami projektu są dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i rodzice.
Przejście z etapu ucznia klasy III do etapu ucznia klasy IV wymaga łagodnego wprowadzenia dziecka w świat pojęć i wiedzy z podziałem na przedmioty, przygotowania do wykonywania dodatkowych obowiązków ucznia, spełniania wymagań wielu nauczycieli oraz wdrażania do świadomego samorozwoju i samokształcenia.
Nazwa projektu SP! SERCE i POMOC akcentuje przede wszystkim empatyczne zauważenie tej sytuacji (serce), zrozumienie jej i podjęcie adekwatnych działań (pomoc) przez nauczycieli uczących w klasie IV. Chcemy ułatwić adaptację do nowej sytuacji edukacyjnej nie tylko uczniowi, ale także jego rodzicom.Takie podejście ma na celu zminimalizowanie niepowodzeń szkolnych uczniów, podtrzymanie motywacji uczenia się i zapewnienie poczucia sukcesu każdemu uczniowi.
Program adaptacyjny (przystosowawczy) dla uczniów kl. IV opracowany został dla potrzeb uczniów, nauczycieli uczących w tej klasie i pozostałych pracowników szkoły. Główne cele programu to: wdrożenie ucznia do procesu kształcenia w II etapie edukacji (nauczanie przedmiotowe), obniżenie stresu związanego z rozpoczęciem nauki w klasie IV, zwiększenie samodzielności uczniów, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i adaptacji ucznia w klasie i szkole oraz włączenie rodziców do współpracy podczas realizacji programu.
W dniu 19.06.2023r. odbyła się wycieczko-pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Wyjazd był zorganizowany przez klasę III w ramach dziękczynienia za dar Eucharystii. Na wycieczkę dzieci komunijne pojechały wraz z rodzicami i rodzeństwem. Drugim punktem wyjazdu był zamek, a właściwie jego ruiny, w Chęcinach. Wyjazd był bardzo udany, pełen wrażeń duchowych i nie tylko. Dopisała pogoda i dobre humory uczestników.
W czwartek 15 czerwca uczniowie klas najmłodszych z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę. Osada Słowiańska w Stobiernej jest miejscem szczególnym - wybudowana z drewna, ufortyfikowana, przypominająca gród z okresu średniowiecza. Jest to ciekawa atrakcja turystyczna. Przekraczając jej bramy uczniowie przenieśli się w świat naszych praojców. Z zagrody przy jednej z chat wypatrywały ich towarzyskie zwierzęta - kozy i króliki. W osadzie były zorganizowane warsztaty tematyczne: Żywa Lekcja Historii, Kuchnie Słowańskie, Łucznictwo, Kuglarstwo, Słowiański Tor Przeszkód, Malowanie Tarcz...
Dodatkową atrakcją w tym dniu było zwiedzanie Parku Owadów i Pajęczaków. Na koniec wyjazdu wszyscy otrzymali pyszne lody. Zapraszamy do galerii.
Powered by aSc EduPage