15 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy V, VI i VII przygotowali wspaniałe przedstawienie dedykowane nauczycielom i pracownikom obsługi. Były wiersze, piosenki oraz zabawne scenki z życia szkoły. Siostry: Karolina i Magdalena Sikora wzruszyły zebranych piękną grą w duecie na instrumentach muzycznych: Karolina na skrzypcach a Magdalenia na keyboardzie. Klasa VII przedstawiła w zabawny sposób zebranie Rady Pedagogicznej, podczas której odbywał się sąd nad niesfornym uczniem. Na zakończenie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim świętującym piękne róże dziękując za cierpliwość i okazywaną życzliwość oraz życząc siły i wytrwałości w dalszej pracy. Zapraszamy do galerii.
AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA
WYJAZD DO TEATRU W NOWEJ DĘBIE
Dnia 13.10.21 uczniowie naszej szkoły wybrali się w ramach zajęć lekcyjnych do SOK-u w Nowej Dębie, na spektakle w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Wyjazdy odbywały się etapami. Najpierw klasy III-V obejrzały spektakl pt. "Nasz Mikołajek". Młodsi uczniowie obejrzeli spektakl pt.„Piękna i Bestia”. Bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy i piękne piosenki, przeniosły uczniów w magiczny świat zaczarowanych przedmiotów. Do wielu uczniów dotarł przekaz, że nie należy oceniać człowieka po wyglądzie, ale po dobrym sercu. Nasi najstarsi uczniowie z klas VI- VIII z wielkim zainteresowaniem oglądnęli "Opowieść wigilijną".
Poniżej krótka fotorelacja ze spektakli.
DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Informujemy, że jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych.
NARODOWE CZYTANIE
NARODOWE CZYTANIE
Na początku minionego miesiąca, tj. 04.09 odbyła się X edycja Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej. W bieżącym roku czytaliśmy utwór Gabrieli Zapolskiej pt.„ Moralność pani Dulskiej”; w 2021 roku obchodzimy setną rocznicę śmierci autorki. Utwór powstał na początku ubiegłego stulecia, ale jego treść jest ciągle aktualna, ponieważ ukazuje nasze wady, przywary - obłudę, zakłamanie. Uczniowie naszej szkoły z kl. VII przybliżyli fragment dramatu: Akt I [Sceny V i VI]. Wzorcowe odczytanie z elementami gry aktorskiej miało miejsce 29 września 2021r. na spotkaniu seniorów w remizie OSP w Komorowie zorganizowanym przez KGW Komorów, Caritas. Gośćmi byli nie tylko seniorzy z naszej miejscowości, ale również grupa seniorów z Kolbuszowej. Inscenizacji towarzyszyła niecodzienna stylizacja - otóż aktorki - bohaterki dramatu wystąpiły w pięknych kapeluszach, które udekorowały własnoręcznie. To pozwoliło nam się przenieść do czasów G. Zapolskiej.
A oto uczniowie, którzy zaangażowali się w przedwsięzięcie:LEKTORZY: Aleksandra Rogowska, Karolina Kopeć, Kamil Dzik, Emilia Łeptuch, Oliwia Styga
AKTORZY: pani Dulska - Vanessa Rozmus, Zbyszko – Dominik Kołcz, Mela – Emilia Łeptuch,
Hesia – Katarzyna Ziętek, pan Dulski – Kamil Dzik.Wszystkim aktorom i lektorom gratulujemy udanego występu!
SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC
DZIEŃ CHŁOPAKA
29 września świętowaliśmy w naszej szkole "dzień chłopaka". Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę. Oprócz tańców i zabaw, dziewczyny przygotowały dla kolegów poczęstunek i upominki. Na szczególne gratulacje zasługują uczennice klasy ósmej, które samodzielnie wykonały pyszne tortille.
STO LAT PANOWIE!
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA
W dniu 28 września 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Pieczonego Ziemniaka". Było bardzo kolorowo i wesoło. Każda klasa ubrała się w wylosowany dzień wcześniej kolor, stąd przy szkole zrobiło się bardzo barwnie: żółto, czerwono, pomarańczowo, brązowo oraz niebiesko. Uczniowie wykorzystali przyniesione ziemniaki do różnych zabaw: ziemniaczanych wyścigów, rzutów do celu czy robienia pieczątek. Zwieńczeniem dnia był oczywiście ziemniaczany poczęstunek: pieczony ziemniaczek (dla chętnych z masełkiem) w towarzystwie grilowanej kiełbaski :). Dziękujemy naszym niezawodnym rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla naszych uczniów. Zapraszamy do galerii.
NUMERY TELEFONÓW, KTÓRE WARTO ZNAĆ
Przypominamy numery telefonów, które mogą się przydać w kryzysowych sytuacjach:
DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA - 800 12 12 12
INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, RODZICÓW I PEDAGOGÓW - 800 080 222
KURATORYJNY NUMER INTERWENCYJNY - 728 832 622
ALARM PRZECIWPOŻAROWY
To była normalna, zwykła lekcja. Nagle dzwoni dzwonek - nie jeden, tylko trzy. Dzwonek w środku lekcji? ALARM PRZECIWPOŻAROWY! PALI SIĘ! EWAKUACJA! Cała szkoła szybkim tempem udała się na boisko szkolne. Bez chaosu, bo nauczyciele poprowadzili sprawnie swoje klasy różnymi wyjściami awaryjnymi, aby uniknąć tłoku i zamieszania. Na szczęście okazało się, że były to tylko próbne ćwiczenia. Strażacy z OSP Komorów zademonstrowali zebranym uczniom, jak postępuje się z osobą wyniesioną z pożaru. Następnie na sali widowiskowej pokazali, jak należy się zachować, gdy "mały Jaś" znajdzie przy drodze nieprzytomną osobę. To były ważne i cenne uwagi dla naszych uczniów, mogące w przyszłości uratować komuś życie... dlatego cała sala słuchała w skupieniu relacji naszych strażaków. No i na koniec najlepsza frajda! Można było pooglądać wóz strażacki nie tylko od zewnątrz ale i w środku! No i jeszcze ten strój strażaka... Zapraszamy do galerii ;).
ACH, CO TO BYŁ ZA DZIEŃ!
Pierwszy dzień jesieni uczniowie klas IV, V, VI spędzili w Rzeszowie. Na wycieczkę wybraliśmy się szynobusem - niektórzy z nas jechali pierwszy raz tym środkiem transportu. Spacerkiem dotarliśmy do kina „Zorza”, gdzie czekał na nas niezwykle pouczający film: „Mała, wielka stopa”. Projekcja wprawiła nas w cudowny humor i z takim dotarliśmy do Muzeum Narodowego w Rzeszowie na wystawę obrazów mistrza Malczewskiego. Odwiedziliśmy jeszcze Polskie Radio Rzeszów i porozmawialiśmy z redaktorem p. Robertem Bartusikiem, który zaprosił nas do audycji Radia Biwak. Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała, pyszne jedzonko i coś słodkiego - chyba już ostatnie w tym sezonie lody „U Myszki”. W tym napiętym programie wycieczki znaleźliśmy również czas na wyciszenie w Ogrodach Bernardyńskich, gdzie czytaliśmy krótkie fragmenty książki „Moralność pani Dulskiej”. Wszystkich zachwyciła architektura stolicy naszego województwa. Zapraszamu do oglądania zdjęć w galerii :).
DZIEŃ KULTURY LUDOWEJ
Dzisiaj w naszej szkole odbył się "Dzień kultury ludowej". Uczniowie z klas 0-III wschłuchiwali się w opowieści o życiu i twórczości naszych przodków zamieszkujących tereny Komorowa i okolic. W tym dniu towarzyszył nam też przemiły gość. To Pani Weronika Ziółkowska - Komorowianka i nasza była uczennica, która obecnie występuje w Zespole Pieśni i Tańca "Krakowiacy". Dzieci z wielką ciekawością wsłuchiwały się w opowieści Pani Weroniki, oglądały przedstawiane prezentacje oraz barwne krakowskie stroje. Chętne dzieci miały też możliwość przymierzenia strojów i przebrania się za Krakowiaka lub Krakowiankę. Pani Weronika zaprezentowała zebranym jeden z ludowych tańców a następnie nauczyła naszych uczniów podstawowych kroków "Krakowiaka". Uczniowie z wielkim zapałem wzięli się do nauki tańca, wiec może w przyszłości zobaczymy ich na wielkiej scenie? Kto wie? Zapraszamy do galerii :).
Niedokończone Msze Wołyńskie
17 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wernisażu wystawy poświęconej 78. rocznicy zbrodni wołyńskiej. W sali GOK- u w Majdanie Królewskim –wspólnie z uczniami innych szkół gminy - klasy siódma, ósma wysłuchały wykładu prof. Adama Kulczyckiego nt. zbrodni, jakich dopuścili się nacjonaliści ukraińscy wobec Polaków w czasie II wojny światowej. Prof. opowiedział o okrucieństwach oprawców, zwrócił uwagę na rolę pamięci o tamtych czasach, o zbrodniach wobec polskiej ludności. Następnie każdy mógł indywidualnie obejrzeć wystawę.
17września to również kolejna 82. rocznica ataku wojsk sowieckich na nasz kraj - o czym wspomniał również prelegent- prof. Kulczycki.
Takie spotkania uczą wrażliwości, przypominają, że pamięć o przeszłości buduje przyszłość, a przede wszystkim kształtują ducha patriotyzmu.
DZIEŃ KROPKI
W 15 września obchodziliśmy w naszej szkole dzień kropki. "Kropki" pojawiły się wszędzie: na bluzkach, spudniczkach, sukienkach, spodniach a nawet na tablicach. Nauczyciele klas młodszych zorganizowali uczniom zabawy związane z tematyką kropek. Zapraszamy do oglądania fotorelacji w galerii.
Wycieczka klas VII - VIII
16 września klasy VII i VIII wybrały się pod opieką swoich wychowawców i jednej z mam na wycieczkę do kina. Wyprawa nie była daleka, ponieważ tylko do Mielca, ale i tak sprawiła sporo satysfakcji po bardzo długim okresie siedzenia w domu i braku wyjazdów szkolnych. Uczniowie sami wcześniej wybrali tytuł i finalnie zobaczyli film "Shang- Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Po seansie mieli okazję posilić ciało jedzonkiem. Wyjazd był też dobrą okazją do pogłębienia integracji w zespołach klasowych.
WYWIADÓWKA SZKOLNA
Zapraszamy na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się we wtorek (14.09.2021) o godzinie 16 30.
Spotkania z rodzicami odbędą się w salach:
zerówka - sala nr 2
klasa I - sala nr 1
klasa II - sala nr 13
klasa III - sala nr 3
klasa IV - sala nr 14
klasa V - sala nr 15
klasa VI - sala nr 16
klasa VII - sala nr 11
klasa VIII - sala nr 10
Zapraszamy!
SZKOLNA AKCJA SAMORZĄDU SZKOLNEGO - DZIEŃ PIŻAMY
- 3
10 września Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole "dzień piżamy". Uczniowie przyszli do szkoły w kolorowych piżamkach, z kocykami, w domowych pantoflach. Od razu zrobiło się swojsko i przytulnie, a dla niektórych trochę sennie - czując ciepło i miękkość nocnego ubrania chętnie przytulali się do twardych ławek i gdyby nie interwencja nauczycieli, ucięliby sobie śródlekcyjną drzemkę :). Zapraszamy do galerii, aby jeszcze raz powspominać ten piątkowy piżamkowy czas.
INFORMACJE MEN NA TEMAT SZCZEPIEŃ
Ministerstwo Edukacji i Nauki zamieściło informacje na temat szczepień
w szkołach.Szanowni Państwo,
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Oddzielny materiał został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19.
Zestaw materiałów przygotowanych przez MEiN dołączamy do tej wiadomości. Szczegółowe informacje znajdą Państwo także na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien--informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek.
Do wiadomości dołączamy również list Ministra Zdrowia do dyrektorów, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat. List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków.
Wśród załączników znajdą Państwo także Deklarację na szczepienia oraz Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19, a także materiały informacyjne dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat, które jeszcze przed wakacjami wysyłaliśmy do szkół i placówek.
Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkół, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.
Z wyrazami szacunku
Anna OstrowskaRzecznik Prasowy Ministerstwo Edukacji i Nauki
Załączniki:
- List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków
- Deklaracja na szczepienia
- Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat informacyjny
- Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek – komunikat MEiN
- Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek – materiały informacyjne
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat informacyjny
Dodatkowo warto zapoznać się z filmem na temat szczepień dostępnym pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=wsMqhBEaUxM
Dowóz do szkoły
Informujemy, że dowóz uczniów do szkoły będzie funkcjonował od 2 września 2021r. Przystanki obowiązują takie same, jak w ubiegłym roku szkolnym. Odwóz uczniów będzie odbywał się po 5 i 7 godzinie lekcyjnej.
WSPANIAŁE WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY!
Z przyjemnością informujemy, że już kolejny raz nasi absolwenci otrzymali bardzo wysokie wyniki podczas egzaminów ósmoklasisty. Wśród naszych uczniów było nawet kilku takich, którzy uzyskali najwyższe wyniki – 100% prawidłowych odpowiedzi – z matematyki i języka angielskiego. Świadczy to o ich wysokim poziomie wiedzy i bardzo dobrym przygotowaniu do egzaminów – jesteśmy z nich bardzo dumni!
A oto, jak procentowo prezentują się wyniki naszych uczniów na tle Polski, powiatu i gminy:
WYNIKI JĘZYK POLSKI MATEMATYKA JĘZYK ANGIELSKI
POLSKA 60 47 66
POWIAT 62 40 64
GMINA 67 57 63
SZKOŁA
W KOMOROWIE 72 73 79Gratulujemy uczniom i ich rodzicom wysokich wyników oraz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli
w ich uzyskaniu. Nasi absolwenci bez problemu podostawali się do wybranych przez siebie szkół.Dziękujemy również nauczycielom, którzy przygotowywali w tym roku naszych uczniów do tego ważnego egzaminu:
Pani Agacie Majce-Stec – nauczycielce języka polskiego,
Pani Monice Margańskiej- Wilk – nauczycielce matematyki,
Pani Małgorzacie Siwiec – nauczycielce języka angielskiego.
Jeszcze raz gratulujemy naszym absolwentom i życzymy im sukcesów
w wybranych szkołach ponadpodstawowych!
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
1 września (środa) zapraszamy uczniów na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, które odbędzie się według harmonogramu:
9:00 - uroczysta Msza Święta;
10:30 - akademia, a następnie spotkanie z wychowawcami poszczególnych klas.Przypominamy, że na terenie szkoły nadal obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Uczniowie wchodzą do budynku szkolnego trzema wejściami:
I - wejście główne - klasy druga i trzecia;
II - wejście do szatni - klasy czwarta, piąta, szósta, siódma i ósma;
III - wejście od strony mieszkania służbowego - klasa pierwsza i zerówka.
Przypominamy również o:
- obowiązku noszenia maseczek w autobusie dowożącym uczniów do szkoły;
- obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni wspólnej;
- uczniowie poszczególnych klas przebywają na przerwach w wyznaczonych miejscach,
w celu nie mieszania się z innymi uczniami. - częstej dezynfekcji i myciu rąk;
- częstym wietrzeniu pomieszczeń.
Mamy nadzieję, że zastosowane zasady bezpieczeństwa, pozwolą zachować zdrowie i umożliwią pracę stacjonarną przez cały rok szkolny.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie