W dniu 02.IV.2019 w miejscowości Pustynia odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Wojciechowska która na dystansie 800m zajęła 5 miejsce i Wiktor Zięba który na dystansie 1000m. zajął 2 miejsce i zakwalifikował się na zawody o szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
ZAPROSZENIE!!!
W dniu 29 marca 2019 roku
w godzinach od 8:00 do 13:00 w naszej szkole odbędą się
zapisy dzieci siedmioletnich do klasy pierwszej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.
"Czar Par".
15 lutego 2019 r. odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu „Matematyczny Czar Par” dla uczniów kl.VI organizowanego przez PSP w Majdanie Królewskim. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary: Wiktoria Wojciechowska i Jagoda Pachucka oraz Weronika Mokrzycka i Ewelina Kłek. Każda para miała do pokonania 5 stanowisk z zadaniami i zagadkami matematycznymi: zadania tekstowe, sudoku, zagadki zapałczane, krzyżówkę liczbową oraz zadania logiczne. Niestety liczyła się nie tylko poprawność wykonanego zadania, ale również czas. I to właśnie on zdecydował o tym, że Wiktoria Wojciechowska i Jagoda Pachucka otarły się o najwyższe podium zajmując II miejsce, przegrywając tylko o 5 sekund. Kolejna para Ewelina Kłek i Weronika Mokrzycka zajęła IV miejsce.
GRATULUJEMY!
Wizyta w teatrze.
4.03.2019r. uczniowie kl. IV-VI PSP w Komorowie udali się do ,,Teatru’’. Sztuka nosiła tytuł ,,Studium w szkarłacie’’ i opowiadała o detektywistycznych dokonaniach słynnego Scherlocka Holmesa. Oglądający zwrócili uwagę na scenografię, muzykę, światło. Elementy te współgrały ze sobą, pomogły w odbiorze dzieła.
Wszyscy zwrócili uwagę na grę aktorów .
Spektakl odbywał się w SOK-u w Nowej Dębie, przygotowany został przez zespół ,,panteatru”.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że warto ,,bywać w teatrze”. Jest to dobry sposób na spędzenie czasu. A obcowanie z żywym słowem, daje niezapomniane wrażenia.Dodajemy do ulubionych
Wielka Liga Czytelników 2018.
Od listopada 2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”. W I etapie – szkolnym zadaniem dzieci było wypożyczenie wybranych przez siebie książek z listy konkursowej i rozwiązywanie przygotowanych testów. Aby zaliczyć test i uzyskać jedną z co najmniej sześciu sprawności, należało uzyskać minimum 80 punktów. Etap pierwszy trwał do 25 stycznia. Przed feriami 31 stycznia 2019 roku przeprowadziliśmy test kwalifikacyjny do etapu powiatowego konkursu „Wielka Liga Czytelników”.
Etap powiatowy odbył się 28 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Kolbuszowej. Obowiązywała znajomość książek „Niesamowite przygody 10 skarpetek” Justyny Bednarek dla klas I-IV oraz „Pan Samochodzik i niesamowity dwór” Zbigniewa Nienackiego dla klas V-VIII. Każda drużyna otrzymała jeden test, a pytania z treści książek były bardzo szczegółowe.
Naszą szkołę w kategorii klas młodszych reprezentowały Natalia Stolarz z kl.3, Emilia Łeptuch i Katarzyna Ziętek z kl.4, a w kategorii klas starszych: Paweł Rębisz z kl.8, Weronika Mokrzycka i Jagoda Pachucka z kl.6.
Z ogromną radością informujemy, że drużyna klas V-VIII awansowała do półfinału, czyli zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 28 marca w Rzeszowie, zaś ich młodszym koleżankom zabrakło niewiele punktów i ostatecznie znalazły się na drugim miejscu.
Gratulujemy naszym najlepszym czytelnikom i trzymamy kciuki za kolejny etap.
X Szkolny Przegląd Talentów.
5 marca w nowodębskim SOSiR odbył się X Szkolny Przegląd Talentów zorganizowany przez Zespół Szkół nr. 1 w Nowej Dębie. Wzięliśmy w nim udział po raz pierwszy. Naszą szkołę reprezentowało aż pięć osób w różnych kategoriach. Aleksandra Stec wykonała na skrzypcach utwór „Marzenie Schumanna”. Alicja Łeptuch i Anna Ziętek pokazały swoje prace plastyczne, które były bardzo dobrze odebrane. Gabriela Czerw zaśpiewała piosenkę „I see fire”, którą w oryginale wykonuje Ed Sheeran a Gabriela Kwarta zaprezentowała swoje fotografie zachodów słońca. W konkursie wzięło udział szesnaście osób prezentujących swoje różnorodne zdolności. Nasze dziewczyny nie zajęły miejsc na podium, ale stres i konkurencja były bardzo duże, a rywalizowały również z licealistami. Wspaniale jednak reprezentowały naszą szkołę i należą im się duże słowa uznania.
Tydzień życzliwości- akcja SU.
W lutym w szkole została przeprowadzona akcja Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Tydzień życzliwości”. Uczniowie klas IV – VIII przez tydzień czasu głosowali na swoje koleżanki i kolegów, którzy byli dla nich w jakiś sposób życzliwi. Każdy głos musiał mieć uzasadnienie, co ta osoba dobrego zrobiła, w czym pomogła i jak. Po przeczytaniu wszystkich oddanych głosów zostały wyłonione osoby najbardziej życzliwe dla innych. Zostały one uhonorowane na apelu szkolnym, podczas którego wręczone zostały nagrody i dyplomy. Cztery najbardziej życzliwe osoby w szkole to Wiktoria Wojciechowska, Katarzyna Ziętek, Karolina Kopeć i Emilka Łeptuch.
Szkolna miss piękności.
11 marca odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników akcji Samorządu Uczniowskiego „Szkolna Miss Piękności”. Przez dwa tygodnie chłopcy z klas IV – VIII głosowali na nasze szkolne kobietki i kobiety , które według nich są najładniejsze i najbardziej atrakcyjne. Po przeliczeniu głosów zostały wybrane zwyciężczynie , które zdobyły najwięcej uznania. Podczas apelu wszystkie wymienione w głosach dziewczęta otrzymały upominki i zostały udekorowane szarfami. Szkolną Miss Piękności została Ania Ziętek z klasy VIII, a drugie i trzecie miejsce zajęły Wiktoria Wojciechowska z klasy VI i Paulina Kołcz z klasy VII. Wśród pozostałych kandydatek wymienionych w głosowaniu znalazły się: Alicja Łeptuch z klasy VIII, Gabriela Kwarta z klasy VIII, Ewelina Kłek z klasy VI, Amelia Chanowska z klasy V oraz Emilia Łeptuch zklasy IV.
Dni otwarte szkół średnich w Kolbuszowej.
05.02.2019 klasa VIII wzięła udział w dniach otwartych szkół średnich w Kolbuszowej. Nasi uczniowie zwiedzili Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Technicznych. Mieli okazję zapoznać się z ofertą tych placówek, wyposażeniem dostępnym w klasopracowniach oraz opiniami uczącej tam się młodzieży. Dla naszej grupy atrakcją w ZST były pokazy w wykonaniu grupy strzeleckiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też drukarki 3D i maszyny CNC. Dla dziewcząt szkoła była mniej ciekawa, ale chłopcy byli bardzo zainteresowani. Na koniec był konkurs wbijania gwoździ, który wygrała nasza Gabrysia.
ZAPROSZENIE!!!
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
w Komorowie zaprasza w dniu 08.III.2019r. od godziny. 11:00 do godz. 13:30 na zapisy dzieci 5-cio i 6-cioletnich do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020
Aby przybliżyć Państwu naszą szkołę zapraszamy wraz
z dziećmi do zapoznania się z naszą ofertą, zwiedzania szkoły oraz zabawy w oddziale przedszkolnym.
TECHNIKA-ZABAWA-EDUKACJA.
30 stycznia odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacyjne zorganizowane przez CENTRUM – TECHNIKA-ZABAWA-EDUKACJA. Podczas pokazu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wieloma doświadczeniami z poszczególnych dziedzin fizyki. Przeprowadzane eksperymenty pokazały, ze fizyka to nie tylko trudna nauka, lecz również to, że fizyką można się bawić. Uczniowie próbowali pisać patrząc do „zaczarowanego lustra”, mieszali swoje odbicia, wykorzystywali zjawisko drgania powietrze do przewrócenia piramidy z kubków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się „magiczne okulary”, które pokazywały świat do góry nogami. Okazało się, że takie czynności jak wykonanie slalomu między pachołkami czy przybicie piątki koledze nie są wcale takie proste, gdy widzi się wszystko z innej perspektywy. Uczniowie doskonale się bawili wykorzystując siły magnetyczne (budowanie mostu ze śrub między magnesami sztabkowymi) oraz wykorzystując różnicę ciśnień (powstałe między pokrywkami podciśnienie nie pozwalało oderwać ich od siebie). Dowiedzieli się również, że każdy obiekt powyżej temperatury – 273 stopni Celsjusza emituje promieniowanie podczerwone. Im chłodniejszy obszar, obraz staje się ciemniejszy, a im cieplejszy to jaśniejszy. Wykorzystując tą wiedzę uczniowie sprawdzali w kamerze termowizyjnej temperaturę różnych rejonów swojego ciała. Młodszym uczniom najbardziej podobała się zabawa z „lewitującą” piłką. Próbowali trafić nią do kosza wykorzystując strumień powietrza wydobywający się z tuby. Byli wśród nich tacy, którym się udało.
Babciu i Dziadku - Kochamy Was całym sercem.
22 stycznia 2019 roku mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w progach naszej szkoły najukochańsze babcie i najdroższych dziadków, którzy pomimo doskwierającego mrozu przybyli do nas uroczyście zaproszeni przez swoje wnuczki i wnuków.
BABCIA i DZIADEK to słowa, które kojarzą się każdemu z troską, ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów swoich wnuków. Chcąc za to wszystko podziękować uczniowie z klas 0 – III w dniu 22 stycznia 2019 roku przygotowali krótkie występy pod kierunkiem nauczycieli wychowawców przygotowali wiersze, piosenki, życzenia, a także tańce w wykonaniu uczniów z kl. II i III dla swoich dziadków. Babcie i dziadkowie mogli także obejrzeć scenkę z jasełek w wykonaniu uczniów kl. IV. Na koniec życzenia seniorom złożył ks. proboszcz A. Cag, który poprosił zebrane wnuki o wspólną modlitwę za wszystkich dziadków. Nie mogło zabraknąć upominków dla każdej babci i dziadka wykonanych przez uczniów. Goście odwdzięczyli się wnukom za występy słodyczami. Mamy przygotowały herbatkę i słodki poczęstunek.
Zacnych gości zapraszamy już dziś na następny rok.
21 stycznia 2019 – Wyjazd na przedstawienie teatralne pt. „Śnieżka”
W poniedziałek 21 stycznia o godz.8.15 uczniowie z klas O, I, II, III i IV razem 40 dzieci i 4 opiekunów wyjechali do GOK- u w Nowej Dębie gdzie wspólnie z uczniami z innych szkół wzięli udział w lekcji teatralnej ,a następnie obejrzeli spektakl pt. „Śnieżka”. Było to przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Teatru Katolickiego z Krakowa -Moralitet .Uczniowie mieli okazję podziwiać piękną dekorację, a także znakomitą grę aktorów, którzy wcielali się w role różnych bohaterów. Przebierali się w różne kostiumy i swobodnie poruszali się na scenie gestem, ruchem, tańcem i śpiewem przekazywali małym widzom emocje związane z treścią baśni.
Po powrocie uczniowie podzielili się wrażeniami z kolegami, którzy nie mogli pojechać na przedstawienie.
„ Niech pokój i dobro w Waszych domach gości, niech radość i miłość płyną w obfitości!”
Akcja Kolędnicy Misyjni 2018
Corocznie uczniowie , należący do Koła Misyjnego wraz z innymi chętnymi do pomocy wolontariuszami wyruszają po kolędzie do mieszkańców naszej miejscowości .Śpiewają kolędy i zbierają datki do skarbonek dla potrzebujących. Tego roku mali przyjaciele misji kwestowali na rzecz dzieci z Burundi i Rwandy. Łącznie w akcję zaangażowało się 24 uczniów z klas IV, VII i VIII, a także z oddziału gimnazjalnego. Kolędowali w czasie przerwy świątecznej w dniach 27,28,29 grudnia 2018r. Udało się zebrać nie małą kwotę sięgającą blisko 3200 tyś. złotych.
Podsumowanie i podziękowanie za udział w akcji odbyło się 13 stycznia w uroczystość Chrztu Pańskiego w kościele parafialnym w Komorowie na mszy św. o godz.10.30.KS. A. Cag podziękował małym kolędnikom za udział w akcji. Słowa podziękowania skierował także do mieszkańców naszej parafii , którzy bardzo życzliwie przyjmowali kolędujących.
13 stycznia w Radomyślu nad Sanem wszystkie grupy kolędnicze z naszej diecezji będą wspólnie z ks. bp. K. Nitkiewiczem ordynariuszem naszej diecezji dziękować za kolejny raz za przebieg akcji i pracę wszystkich misjonarzy, którzy w krajach misyjnych głoszą Dobrą Nowinę.
„Słodkie zmęczenie trudy przeciwności gdy to co czynimy jest ze szczerej miłości”
Pieniądze zebrane podczas akcji są przeznaczane na edukację, ochronę życia i formację chrześcijańską .
.
Niech te Święta, tak wspaniałe,
będą całe jakby z bajek,
niechaj gwiazdka z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci,
biały puch niech z góry spada,
niechaj piesek w nocy gada,
niech choinka pachnie pięknie,
no i radość będzie wszędzie!
Życzy Pani Dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną.(zajęcia dydaktyczne po przerwie świątecznej rozpoczynamy 02 I 2019r.)
"Czy to jutro czy to dziś każdemu potrzebny jest miś"
Takim zawołaniem przedszkolaki i uczniowie kl.I -III przywitały swoich gości Dziewczynkę i Misia, którzy w dniu 26 listopada odwiedzili młodsze dzieci z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do szkoły swoje maskotki misie i inne pluszowe zwierzaki. Wspólnie z gośćmi bawili się, rozwiązywali zagadki leśne, rozpoznawały misiowe przysmaki. Każdy uczestnik spotkania mógł zmierzyć wzrost swojej przytulanki, a spośród nich wybrane zostały "Maksymalne Misie". Na zakończenie Misio-gość poczęstował wszystkie dzieci "słodkim co nieco".
Wizytacja kanoniczna Ekscelencji Ks. Bp. Edwarda Frankowskiego
W dniu 23 listopada 2018 w progach naszej szkoły gościł Ks. biskup Edward Frankowski. Powitaliśmy go uroczyście o godzinie 11.00 w naszej szkolnej świetlicy pozdrowieniem chrześcijańskim Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus i radosnym śpiewem piosenki „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”. Następnie głos zabrała pani dyrektor Ewa Łeptuch, która witając naszego dostojnego gościa przedstawiła krótko naszą społeczność szkolną. Dyrektor nakreśliła wymiar współpracy na linii parafia – szkoła ze szczególnym uwzględnieniem corocznie organizowanej oazy w czasie wakacji podczas, której w pracę wychowawczo-opiekuńczą włączają się nasi nauczyciele. W tym roku grupa dzieci i młodzieży liczyła blisko 70 osób, a przewodnie motto brzmiało „W duchu Niepodległej”. Pani dyrektor nawiązała także do wydarzenia, które wspólnie z ks. proboszczem i innymi wspólnotami należącymi do parafii przygotowaliśmy w dniu 28.10 2018, a były to obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali elementy programu z tego wydarzenia : wiersz M. Konopnickiej pt. „Ojczyzna” w wykonaniu uczennicy Emilki Łeptuch oraz piosenka pt. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” w wykonaniu Ewliny Kłek, Szczepana Serafina i Niny Karkut.
Po występie uczniów głos zabrał Ks. Biskup. Ekscelencja w pierwszych słowach podziękował uczniom za piękny występ za ich zaangażowanie w grupach liturgicznych. Wiele ciepłych słów usłyszeli także nauczyciele. Ksiądz biskup podziękował pedagogom za niełatwą pracę dydaktyczno-wychowawczą. Skierował również apel do uczniów aby nie zmarnowali czasu, który jest im teraz dany i aby angażowali się w naukę co pomoże zdobyć im dobre wykształcenie, a później pracę, którą będą mogli służyć Ojczyźnie w przyszłości.
Po tych krótkich pouczających słowach Biskup Edward dokonał pamiątkowego wpisu do naszej szkolnej kroniki. Uczniowie klasy trzeciej, przygotowujący się do I Komunii Świętej od całej wspólnoty szkolnej wręczyli Jego Ekscelencji skromny upominek „Serce za Serce”. Spotkanie na świetlicy zakończyło się modlitwą i udzieleniem błogosławieństwem przez Naszego Pasterza dla całej naszej wspólnoty. Po nim odśpiewaliśmy hymn szkoły ,,Rotę”.
Kolejnym punktem wizytacji w szkole było spotkanie nauczycieli i księdza biskupa przy stole, gdzie w swobodnej atmosferze wspominaliśmy poprzednie wizytacje, a także rozmawialiśmy o aktualnych wydarzeniach. Ostatni punkt stanowiła obserwacja przez biskupa katechezy, którą poprowadziła w klasie I pani katechetka Violetta Sibiga. Wizyta z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Wsparcie jakie niesie rodzinie Kościół i Szkoła jest bardzo cenne i przynosi najlepsze efekty, gdy pomiędzy tymi podmiotami zachodzi ścisła współpraca. Bardzo się cieszymy, że rozwija się ona na terenie naszej parafii takie spójne działania ułatwiają pracę Nauczycielom ,którzy na takich wartościach jak Bóg, Rodzina, Ojczyzna, mogą opierać swoje działania wychowawcze. Wierzymy, że dzięki temu nasi wychowankowie będą dobrze przygotowani do mądrego i dobrego postępowania w przyszłości.
Pokaz Grupy Artystycznej zatytułowany „Ku Niepodległej”
22 listopada w naszej szkole odbył się pokaz Grupy Artystycznej zatytułowany „Ku Niepodległej”. Była to opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. W programie zaprezentowano lekcję historii upamiętniającą dążenia niepodległościowe, stroje z epoki – szwoleżer, powstaniec, kosynier oraz oficer I brygady Legionów Polskich, a także kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni i zainteresowani przekazywanymi przez młodych artystów treściami. Po pokazie mogli założyć prezentowane stroje, wziąć do ręki broń i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Była to kolejna lekcja patriotyzmu w roku obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy pierwszej.
W dniu 15 listopada 2018r. w naszej bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy pierwszej.
Głównym celem uroczystości było zapoznanie najmłodszych uczniów z zasadami korzystania z biblioteki i zachęcenie ich do wypożyczania książek, a tym samym do rozwijanie umiejętności czytania.
Pani Urszula Rozmus zaprosiła pierwszoklasistów do wykonania aktywnych zadań-zagadek umieszczonych w różnych zakamarkach naszej szkoły. Uczniowie ochoczo poszukiwali zadań i rozwiązywali zagadki za prawidłowe rozwiązania zdobywali punkty-literki, z których powstało bardzo ważne hasło: „Kochajmy książki”. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Ewa Łeptuch używając w tym celu „gęsiego ”pióra. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i przydatne podczas czytania książek zakładki do książek. Pani bibliotekarka zachęciła małych czytelników do udziału w konkursie czytelniczym. Pasowanie na Czytelnika, które jest oficjalnym przyjęciem uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej, było okazją do wypożyczenia po raz pierwszy książek.
Pierwszoklasiści dziękują pani Uli za przyjęcie do grona czytelników i obiecują być wzorowymi czytelnikami.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie