21 czerwca klasa czwarta wybrała się na pieszą wycieczkę do domku myśliwskiego w Komorowie. Podczas drogi podziwiali piękne krajobrazy swojej "małej ojczyzny". W miejscu docelowym uczniowie bardzo dobrze się bawili: grali w gry zespołowe, budowali szałas, zwiedzali teren, domek i podziwiali trofea myśliwskie. A to wszystko na łonie natury, bez komputerów, przy pięknej pogodzie i w doborowym towarzystwie. Po zabawie zostali zaproszeni na posiłek przygotowany przez niezawodne mamy: kiełbaski, "piecaki" i lody! Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku. Zmęczeni, ale najedzeni i zadowoleni wrócili do swoich domów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana!
WYCIECZKA KLASY IV DO DOMKU MYŚLIWSKIEGO
POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW
Pożegnania nadszedł czas
W drogę z bagażem zdarzeń
Chociaż w kieszeni wiatr
Może wspomnicie czasem
Może....
Do przejścia mam tak wiele lat
Drogami które ledwie znam....
W drogę bez drogowskazów
W drogę po własny los
20 czerwca odbyła się akademia, podczas której uczniowie klasy VII i VI pożegnali klasę VIII. Ósmoklasiści pożegnali się ze szkołą, do której uczęszczali 9 lat, czyli przez więcej niż połowę swego życia. Były podziękowania, trochę wspomnień i trochę smutku w oczach. Druga cześć to Bal pożegnalny, który odbył się po południu. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym tańcem - Polonezem - w wykonaniu klasy VIII.
Wszystkim absolwentom z klasy VIII życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni i będziemy Was miło wspominać.
WĘDRÓWKA Z KOMPASEM I MAPĄ
Dzięki uprzejmości Pana Adriana Sudoła uczniowie klasy 6 i 7 mogli poznać tajniki wędrówki przez las przy pomocy kompasu i mapy. Każdy mógł się sprawdzić w roli prowadzącego grupę po wcześniejszych ustaleniu azymutu za pomocą wspomnianego kompasu i z wykorzystaniem parokroków. Wymagało to nie lada umiejętności współpracy, skupienia się, zastosowania wiedzy z każdego przedmiotu. Nasz przewodnik zaprezentował różne sposoby radzenia sobie w problemowej sytuacji w terenie leśnym. Od dzisiaj umiemy: czytać mapę, mierzyć odległości różnymi sposobami, znaleźć drogę do celu, rozpalić ogień, właściwie wyposażyć plecak na wyprawę. Celem naszego marszu była polana leśna w Hadykówce również gdzie czekała na nas pani Monika Zięba z pysznym poczęstunkiem Za pomoc dziękujemy pani Irenie Krawiec. Dzień ten udowodnił, że umiemy ze sobą współpracować, zdrowo spędzać czas, a przy tym dobrze się bawić. Dodajemy do ulubionych.
Realizujemy program "Serce i Pomoc".
W ramach projektu "Serce i Pomoc" uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w pokazowej lekcji przyrody w klasie 5. Po pierwsze zaznajomili się z salą przyrodniczą, wystawami, plakatami, pomocami dydaktycznymi. Z wielkim zainteresowaniem obserowali doświadczenia, dokonywali swoich i słuchali pogadanki nauczyciela. Mieli okazję zapoznać się z mikroskopami i nawet dokonać pierwszych badań przyrodniczych. Pierszą pokazową lekcję zaliczamy do ulubionych!
SERCE I POMOC
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że nasza szkoła zgłosiła się do udziału w projekcie Podkarpackiego Kuratora Oświaty pod hasłem:
Głównym założeniem projektu SP! SERCE i POMOC jest podejmowanie przez nauczycieli, autorskich i innowacyjnych działań, które ułatwią uczniom klas III przyjazne przejście na wyższy etap edukacyjny i związane z nim wymagania, celem wyeliminowania niepowodzeń szkolnych. Partnerami projektu są dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i rodzice.
Przejście z etapu ucznia klasy III do etapu ucznia klasy IV wymaga łagodnego wprowadzenia dziecka w świat pojęć i wiedzy z podziałem na przedmioty, przygotowania do wykonywania dodatkowych obowiązków ucznia, spełniania wymagań wielu nauczycieli oraz wdrażania do świadomego samorozwoju i samokształcenia.
Nazwa projektu SP! SERCE i POMOC akcentuje przede wszystkim empatyczne zauważenie tej sytuacji (serce), zrozumienie jej i podjęcie adekwatnych działań (pomoc) przez nauczycieli uczących w klasie IV. Chcemy ułatwić adaptację do nowej sytuacji edukacyjnej nie tylko uczniowi, ale także jego rodzicom.Takie podejście ma na celu zminimalizowanie niepowodzeń szkolnych uczniów, podtrzymanie motywacji uczenia się i zapewnienie poczucia sukcesu każdemu uczniowi.
Program adaptacyjny (przystosowawczy) dla uczniów kl. IV opracowany został dla potrzeb uczniów, nauczycieli uczących w tej klasie i pozostałych pracowników szkoły. Główne cele programu to: wdrożenie ucznia do procesu kształcenia w II etapie edukacji (nauczanie przedmiotowe), obniżenie stresu związanego z rozpoczęciem nauki w klasie IV, zwiększenie samodzielności uczniów, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i adaptacji ucznia w klasie i szkole oraz włączenie rodziców do współpracy podczas realizacji programu.
WYCIECZKO - PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ BOLESNEJ
W dniu 19.06.2023r. odbyła się wycieczko-pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Wyjazd był zorganizowany przez klasę III w ramach dziękczynienia za dar Eucharystii. Na wycieczkę dzieci komunijne pojechały wraz z rodzicami i rodzeństwem. Drugim punktem wyjazdu był zamek, a właściwie jego ruiny, w Chęcinach. Wyjazd był bardzo udany, pełen wrażeń duchowych i nie tylko. Dopisała pogoda i dobre humory uczestników.
WYCIECZKA DO OSADY SŁOWIAŃSKIEJ W STOBIERNEJ
W czwartek 15 czerwca uczniowie klas najmłodszych z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę. Osada Słowiańska w Stobiernej jest miejscem szczególnym - wybudowana z drewna, ufortyfikowana, przypominająca gród z okresu średniowiecza. Jest to ciekawa atrakcja turystyczna. Przekraczając jej bramy uczniowie przenieśli się w świat naszych praojców. Z zagrody przy jednej z chat wypatrywały ich towarzyskie zwierzęta - kozy i króliki. W osadzie były zorganizowane warsztaty tematyczne: Żywa Lekcja Historii, Kuchnie Słowańskie, Łucznictwo, Kuglarstwo, Słowiański Tor Przeszkód, Malowanie Tarcz...
Dodatkową atrakcją w tym dniu było zwiedzanie Parku Owadów i Pajęczaków. Na koniec wyjazdu wszyscy otrzymali pyszne lody. Zapraszamy do galerii.
WIOSENNĄ PORĄ W ŚWIETLICY
Nasza szkolna świetlica jest miejscem dla wszystkich uczniów, którzy wymagają zapewnienia opieki w szkole. Uwzględnia potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe dzieci i młodzieży, a także ich możliwości psychofizyczne. Celem głównym naszej świetlicy jest zapewnianie dzieciom pomocy w nauce, warunków rekreacji, rozwijanie zainteresowań, zabawy na świeżym powietrzu i boisku (oczywiście o ile dopisuje pogoda)... Bezpieczeństwo zapewnia stała obecność wychowawcy świetlicy. Najważniejsze, że uczniowie lubią spędzać tutaj czas.
MAM KOTA NA PUNKCIE MLEKA
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 biorą udział w kampanii "Mamy kota na punkcie mleka". Bohaterami programu są Kot Mleczysław i Mleczna Kita. Uczniowie biorą udział w pełnych zabawy "mlecznych lekcjach". Wiek szkolny dziecka to okres, w którym kształtowane są nawyki żywieniowe i upodobania kulinarne. Mocne kości, dobry wzrok i odporność to tylko niektóre z supermocy, które dają ukryte w mleku i przetworach mlecznych składniki odżywcze, mineralne i witaminy. Udział w programie zapewnia szkole dostęp do bezpłatnych materiałów edukacyjnych pozwalających na poprowadzenie ciekawych zajęć. Uczniowie przekonują się, dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne. Wiedza ta zostaje przekazana uczniom w sposób atrakcyjny. Dbają o to Kot Mleczysław i Mleczna Kita. Zapraszamy do galerii :).
GMINNY KONKURS "ŚLADAMI MARII KONOPNICKIEJ""
Po raz kolejny wyruszyliśmy "Śladami Marii Konopnickiej". Nasza szkoła była organizatorem dwóch konkursów poświęconych tej pisarce. W II Gminnym Konkursie Historycznym jury wydało następujący werdykt:
W kategorii klas 7-8:I miejsce - Julia Rębisz z PSP w Majdanie Królewskim,
III miejsce - Gabriela Durtka -z PSP w Krzątce.W kategorii klas 4-6:
I miejsce- Nicole Mycek z PSP w Komorowie,
II miejsce- Kamila Furtak z PSP w Krzątce oraz Natalia Gurdak z PSP z Majdanu Królewskiego,
III miejsce - Maja Śpiewak z PSP w Komorowie.W Gminnym Konkursie Literackim "Znamy, bo czytamy- M.Konopnicka" przyznano:
I miejsca - Przemysław Koper z PSP w Hucie Komorowskiej oraz Małgorzata Zięba z PSP w Komorowie,
II miejsca - Marcin Nowiński z PSP w Hucie Komorowskiej oraz Łucja Wilk z PSP w Krzątce,
III miejsca - Weronika Miśkiewicz z PSP w Woli Rusinowskiej oraz Kinga Kłek z PSP w Komorowie.Wyróżnienia otrzymały: Natalia Sobolewska i Maria Kozioł z PSP w Majdanie Królewskim. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Wszystkim za obecność. Do zobaczenia w przyszłym roku!
Sukcesy w Gminnym Konkursie Trzecioklasisty z Języka Angielskiego
W środę 7 czerwca odbył się
Gminny Konkurs Trzecioklasisty z Języka Angielskiego w Majdanie Królewskim. Uczniowie rywalizowali w dwóch różnych kategoriach.
W konkursie wiedzy- "Masters of Words" wzięli udział: Julia Tomczyk, Karol Suszek i Oliwia Śpiewak. Uczniowie rywalizowali indywidualnie i grupowo. Pisali między innymi test wiedzy, literowali, wykonywali zadania w zespołach. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ nasi reprezentanci zdobyli 3 miejsce.
W konkursie rymowanek - "Nursery Rhymes" wzięło udział cztery osoby: Julia Lubera, Eliza Zięba, Milena Wójcik i Magdalena Kopeć. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę o piekarzach - " I am a baker man". Rywalizacja była bardzo duża i występy na wysokim poziomie. Nasze reprezentantki wystąpiły bardzo ładnie, ekspresyjnie, demonstrując wykonane wcześniej gadżety. Po zaciętej walce wygrały 3 miejsce.
Gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!!!
OGŁOSZENIE
Informujemy, że dzień dziewiąty czerwca 2023 roku (piątek), jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Udanego wypoczynku!
WYCIECZKA DO RZESZOWA
Drugiego czerwca, czyli zaraz po Pikniku Rodzinnym, uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym przystankiem była Politechnika Rzeszowska. To tutaj odbyły się pokazy z różnych dziedzin fizyki i chemii. Wykładowcy w ciekawy sposób przybliżyli naszym uczniom zjawiska zachodzące w przyrodzie. Następnie klasa czwarta i piąta wybrały się do Fly Parku, gdzie przez dwie godziny rozładowywali nadmiar swojej energii na trampolinach, zjeżdżalniach i samochodzikach. Ostatnim przystankiem było Centrum Nauki Łukasiewicza w Jasionce. Tutaj uczniowie mogli już samodzielnie wykonywać dostępne doświadczenia, grać w gry dydaktyczne oraz rozwiązywać zagadki. Dużą atrakcją był również obserwowany z tarasu widokowego ogromny wojskowy samolot transportowy - niestety, zajęci zabawą przegapiliśmy jego start. Pełni pozytywnych wrażeń i emocji wróciliśmy jeszcze tego samego dnia do Komorowa. Zapraszamy do galerii :).
DZIEŃ DZIECKA
"Kiedy śmieją się dzieci, śmieje się cały świat" - J.Korczak
Kiedy śmieją się dzieci to i rodzice są uśmiechnięci. Pierwszego czerwca nasza społeczność szkolna obchodziła nie tylko Dzień Dziecka, ale również Piknik Rodzinny. Było dużo dobrej zabawy, smacznego jedzenia, a także występów dla rodziców. Wśród wielu atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Gościliśmy nauczycieli oraz uczniów z ZST im. E.Kwiatkowskiego z Nowej Dęby, którzy przygotowali dla nas dwa stanowiska: studio stylizacji fryzur i makijażu oraz pokaz grupy Strzelców. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę myśliwską gdzie o swojej pasji opowiadał pan Kozioł wraz z córką. Kto zaglądnął do sali nr 3 mógł zobaczyć pszczoły i sprzęt pszelarki oraz uzyskać wiele ciekawych informacji od pana Bystrzyka. Maluchy chętnie gościły na stanowisku sensorycznym prowadzonym z pasją przez panią Irenę Krawiec. Wszyscy mogli zjeść pyszne kiełbaski ugrilowane przez pana Bogdana. Nasze kochane mamy częstowały pociechy pysznym domowym ciastem.Była herbatka, kompot oraz orzeźwiająca woda z miętą i cytryną idealna na takie ciepłe dni. Kto już miał dość słodkości, mógł poczęstować się owocami i popcornem. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały lody od sponsora Zielona Budka Mielec. Dziękujemy pani .soltys Komorowa, Jolancie Baracz za obecność na pikniku i prezenty dla dzieci. Dziekujemy UG Majdan Królewski za ufundowanie kiełbaskek, napojów oraz popcornu. Wszystkim za wszystko dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku też będzie to taki wesoły rodzinny dzień. Zapraszamy do galerii.
PIKNIK RODZINNY
Zapraszamy na PIKNIK RODZINNY z okazji Dnia Mamy, Taty oraz Dziecka!
Czekamy na Was 1 czerwca 2023 roku (czwartek) w godzinach od 900 do 1300
na terenie naszej szkoły.ZAPRASZAMY!
OGŁOSZENIE
Informujemy, że dzień 29.05.2023r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
„Pierwsze koty za płoty"
Dziś,to jest 23.05.2023r klasa ósma przystąpiła do państwowego egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie pracowali z arkuszem z języka polskiego.
Po 120 minutach wytężonej pracy, podczas której musieli pamiętać nie tylko o zasadach gramatyki i ortografii ,ale także wykazać się znajomością tekstów literackich, opuszczali sale egzaminacyjne z uśmiechem na twarzach - mamy nadzieję, że oznaczały one, że zadania "z polaka" były proste :).
Jutro egzaminacyjne zmagania z matematyki, która jak wiadomo jest królową nauk. A pojutrze.... egzamin z języka angielskiego.
Mocno trzymamy kciuki i życzymy łatwych zadań. Niech wiedza, którą zdobyliście przez tę osiem lat będzie z Wami. I moc też! Powodzenia w kolejnych dniach egzaminów!
OGŁOSZENIE
Przypominamy, że w dniach: 23, 24 i 25 maja na terenie szkoły odbywają się egzaminy ósmoklasisty. Klasy ósme będą sprawdzać swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Dla pozostałych uczniów jest to czas wolny od zajęć dydaktycznych. Trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów!
Z WIZYTĄ W TEATRZE
W „Krainie mitów” to tytuł spektaklu NTE z Wrocławia, na który 12 maja 2023r. wybrali się uczniowie naszej szkoły kl. IV- VII do SOK- u w Nowej Dębie.
Przedstawienia miało na celu przybliżyć treści mitów, które na stałe są wpisane do kanonu lektur, ponadto pomagają w zrozumieniu świata, zachowań człowieka. Często pojęcia mitologiczne pojawiają się w związkach frazeologicznych, co wpływa na uatrakcyjnienie wypracowań uczniowskich. Wizyty w teatrze dodajemy do ulubionych :).
TURNIEJ WIEDZY O HISTORII REGIONU
Uczennice naszej szkoły, Vanessa Rozmus i Katarzyna Ziętek, wzięły udział w Turnieju Wiedzy o Historii Regionu.
Finał turnieju odbył się 11 maja 2023 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej, która wraz z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz Regionalnym Towarzystwem Kultury im. J. M. Goslara w Kolbuszowej była jego organizatorem.
Tegorocznym hasłem turnieju była: „160-ta Rocznica Powstania Styczniowego – Kolbuszowscy Powstańcy roku 1863”. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, który bardzo szczegółowo sprawdzał wiedzę na temat Powstania Styczniowego i jego regionalnych aspektów. Nasze uczennice mogą być dumne ze swojej wiedzy i osiągniętych wyników.
Biorący udział w finale Turnieju zwiedzili również niesamowitą wystawę „Pojazd marzeń, czyli historia roweru”, która znajduje się w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej MiPBP w Kolbuszowej (dawna Synagoga). To był dzień pełen wrażeń!
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie