Dzień Świętego Walentego jak co roku dostarczył wielu wrażeń. SU zadbał o zorganizowanie jego obchodów w szkole. Przez tydzień na korytarzu stała walentynkowa skrzynka, do której wszyscy chętni mogli wrzucać przygotowane kartki z życzeniami i wyznaniami. 14 lutego członkowie SU komisyjnie ją otworzyli, a następnie doręczali walentynki adresatom. Było wiele radości i zadowolenia. Rekordziści otrzymali nawet po kilkanaście. Dodatkowo klasa VIII sprzedawała ciasteczka, które również można było podarować wybrańcom.
Aktualności
WALENTYNKI
Tuba basowa w zerówce
Dziadek Korneliusza pan Jerzy Wdowiak odwiedził 13 lutego 2020 r najmłodszą grupę w szkole ze swoim pięknym i dużym instrumentem- tubą basową. Pan Jerzy zapoznał dzieci z budową i dźwiękiem tego instrumentu. Dzieci przekonały się, że nie jest tak łatwo na nim grać. W podziękowaniu za wizytę przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i zagrały na swoich małych instrumentach muzycznych.
Dzień Chorego
11 lutego w Dzień Wspomnienia Matki Bożej z Lourdes w parafii był obchodzony Dzień Chorego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 16 w kościele parafialnym w Komorowie, podczas której chorzy otrzymali sakrament namaszczenia. Potem wszyscy przeszli do świetlicy, gdzie odbył sie poczęstunek. Swój udział w obchodach zaznaczyła nasza szkoła, ponieważ uczniowie z klasy VI i VIII przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany pod okiem pani J.Stolarz.
Spotkanie z muzykiem
W dniu 12 lutego 2020 roku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu z muzykiem - panem Tadeuszem. Tatuś Julki gra na akordeonie i na żywo zaprezentował go dzieciom. Była to okazja do zapoznania się z budową i brzmieniem tego instrumentu. Pan Tadeusz wygrywał wspólnie z córką rytmy i melodie znanych utworów dla dzieci. Pozwolił dzieciom samodzielnie zagrać na akordeonie. Udział dzieci w spotkaniu dostarczył dzieciom pozytywnych wrażeń, wprowadziła w świat muzyki, melodii i rytmów. Dziękujemy za poświęcony czas.
CREA DANCE FIT
10 lutego w szkole odbyły się pokazy tańca, które miały zachęcić do udziału w warsztatach tanecznych. Chętni do tańca mieli dwa dni na zdeklarowanie swojego udziału. Pokaz wszystkim bardzo się podobał.Zachęcamy wszystkich do kreatywnego ruchu i czekamy na zgłoszenia nawet po terminie.
CREA DANCE FIT
CREA DANCE FIT to program edukacyjno-wychowawczy, który ma na celu poprawę aktywności fizycznej, koordynacji ruchowej, korekcję wad postawy, naukę współistnienia w grupie, a przede wszystkim poznanie zasad fair play i zabawę poprzez naukę tańca. Prowadząc zajęcia taneczne z dziećmi chcemy rozbudzić w nich zamiłowanie do tańca, ruchu i zdrowego stylu życia. Pragniemy rozwijać poczucie koleżeństwa i kształtować pozytywne cechy charakteru. W czasach, gdy dzieci spędzają wiele godzin przed ekranami urządzeń aktywność fizyczna jest nie do przecenienia. Szczególnie taka, która jest przy okazji dobrą zabawą.
21 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO Z NAMI BYĆ !
Uczestnictwo w zajęciach:
- dodaje pewności siebie,
- redukuje wady postawy,
- uczy dyscypliny,
- dodaje odwagi,
- poprawia pamięć,
- pomaga walczyć z otyłością,
- dowartościowuje,
- uczy obowiązkowości,
- zwiększa wytrzymałość,
- redukuje ospałość,
- uczy dążenia do celu,
- pokazuje jak uczyć się od innych,
- rozwija kreatywność,
- uczy wartości,
- redukuje stres,
- bawi,
- uczy koncentracji,
- promuje ideę fair play,
- uczy zdrowych nawyków,
- wzmacnia układ kostny i stawy,
- uczy działać w zespole.
Zapoznanie z biblioteką
W piatek klasa 0 miała lekcję biblioteczną. Dzieciaki uczyły się jak należy obchodzić się z książkami i jak o nie dbać. W trakcie spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki o bajkach oraz wysłuchali książki "O rybaku i złotej rybce". Na koniec chętni mogli wypożyczyć książeczki do domu.
Dni otwarte szkół średnich
Klasa VIII wraz z wychowawcą wzięła udział w wyjeździe do Kolbuszowej na dni otwarte szkół średnich. Uczniowie mieli okazję zwiedzić LO im. Janka Bytnara, ZST im. Bohaterów Września 1939r. w Kolbuszowej i Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisjii Edukacji Narodowej w Weryni.
BAL KARNAWAŁOWY
W sobotę 01.02.2020 w szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie bawili się w dwu turach. Obie grupy miały zapewnione pyszne jedzonko przez Radę Rodziców. Zabawa była wspaniała a przebrania wspaniałe. Dziękujemy zaangażowanym rodzicom.
Dzień Babci i Dziadka
31 stycznia obchodziliśmy w szkole Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość zgromadziła wielu seniorów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie swoich ukochanych wnuków. Aby sprawić im przyjemność i uczcić ich święto klasy 0- IV przygotowały część artystyczną. Były piosenki, wierszyki, życzenia i wiele ciepłych słów i wyrazów wdzięczności. Nie zabrakło również wspólnego poczęstunku i pogawędek przy herbatce.
Spotkanie opłatkowe dla seniorów
W czwartek 30 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu opłatkowym dla osób starszych w remizie. W ramach współpracy ze świetlicą środowiskową w Kolbuszowej, której dyrektorem jest pochodząca z Komorowa Pani Renata Bomba Koło Gospodyń Wiejskich "Komorowianki" organizuje co roku spotkanie opłatkowe dla seniorów. Biorą w nim udział członkowie "Klubu Seniora-Klubu Starszych Nastolatków" z Kolbuszowej ( w tym roku przybyło 55 osób) oraz osoby starsze z naszej miejscowości. Tegoroczne świętowanie było urozmaicone i ubogacone występami uczniów z naszej szkoły, którzy zaprezentowali przedstawienie Jasełkowe oraz dali popis talentów muzycznych występując wspólnie z dziećmi z Ogniska Muzycznego działającego przy naszej parafii. Do gry włączyli się również ksiądz A. Cag i kapelmistrz orkiestry Pan. K.Kosiorowski. Panie z koła gospodyń zadbały o odznania smakowe gości, gdyż przygotowały pyszny poczęstunek. Dziękujemy za zaproszenie na tą uroczystość, która była jednoczesnie świetną lekcją dla naszych uczniów.
Pokaz historyczny
30 stycznia w szkole gościła grupa REKONSTRUKTO z pokazem historycznym: "WRZESIEŃ 39" czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa a zniknęła II Rzeczpospolita. Ponad 70 uczniów miało okazję pogłębić swoją wiedzę historyczną, zobaczyć i dotknąć wyposażenie i ekwipunek żołnierza z okresu kampanii wrześniowej, wziąć do ręki broń używaną podczas walk, obejrzeć musztrę wojskową oraz oraz czynnie uczestniczyć w pokazie. Taka forma zdobywania wiedzy z pewnością odpowiada uczniom i na pewno wiele treści zapamiętali.
Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na bal karnawałowy w naszej szkole. Klasy I - III będą bawiły się w godzinach od 13 do 16. Klasy starsze zapraszamy w godzinach od 16 do 19. Mile widziane przebrania. Można zabrać swoje młodsze rodzeństwo. Dla wszystkich uczestników zabawy Rada Rodziców zadbała o poczęstunek. Zapraszamy.
KALENDARIUM- STYCZEŃ
- 13.01.2020 - 24.01.2020 FERIE ZIMOWE
- 28.01.2020 - KONFERENCJA KLASYFIKACYJNA
- 03.02.2020 - WYWIADÓWKA SEMESTRALNA GODZ.16.30
- 31.01.2020 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA
- 31.01.2020 - KONIEC PÓŁROCZA
- 01.02.2020 - ZABAWA CHOINKOWA
RAZEM NA ŚWIĘTA
Na początku grudnia 2019 r Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz kolejny zaprosiło placówki oświatowe do udziału w akcji „Razem na święta”. Do akcji przystąpiła również nasza szkoła. Nasi uczniowie w ciągu całego roku szkolnego chętnie angażują się w różne akcje na rzecz potrzebujących , a czas przed Świętami Bożego Narodzenia jest szczególną okazją ku temu by bardziej dostrzec drugiego człowieka.
W ramach akcji uczniowie:
-Szkolnego Koła Caritas przygotowali kartki świąteczne dla osób chorych i samotnych z naszej miejscowości .
-Szkolne Koło Misyjne koordynowało akcję zbiórki puszek aluminiowych- dochód ze sprzedaży trafia na budowę szkoły w Afryce.
-Przeprowadzono zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska .
-Odbył się kiermasz ozdób świątecznych, zyski ze sprzedaży stanowić będą wsparcie dla uczniów z rodzin w trudnej sytuacji finansowej.
-Pieczenie i dekorowanie pierniczków na poczęstunek podczas spotkania jasełkowego.
-Uczniowie przygotowali przedstawienie jasełkowe dla środowiska lokalnego- w tym nauczycieli emerytów ,których obdarowali świątecznymi upominkami.
-uczniowie włączyli się w zbiórkę produktów żywnościowy do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących.
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie w różne akcje i gratulujemy że potrafią dostrzec tych, którzy potrzebują wsparcia.
Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych
12 stycznia uczniowie naszej szkoły należący do grupy misyjnej i występujący w Jasełkach wyjechali do Tarnobrzegu do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie na diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych. Tam uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Jana Wątroby i Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza oraz zaprezentowali przed zgromadzonymi przedstawienie Jasełkowe. Podczas spotkania oczywiście był wspólny posiłek i kolędowanie.
Drzwi do świata książki
W związku z zakupem nowości wydawniczych do naszej biblioteki w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w szkole zrealizowane zostały projekty czytelnicze:
- "W zaczarowanym świecie lektur" - klasy I - III.Projekt polegał na zapoznaniu się z utworami literatury dziecięcej, wykonaniu makiety przedstawiającej dowolną scenę z lektury oraz wystawie prac.
- "Drzwi do świata książki"- klasy IV - VIII. Projekt miał an celu zaprezentowanie przez uczniów ulubionej książki w formie plastycznej na drzwiach swoich klas.
Piłka ręczna chłopców
10 stycznia odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej. Nasza reprezentacja chłopców zajęła II miejsce. Gratulujemy.
JASEŁKA I KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
22 grudnia w szkole odbyło się spotanie wigilijne dla mieszkańców wsi oraz sponsowów szkoły i osób z nią zaprzyjaźnionych. Obecni mieli okazję obejrzeć przedstawienie Jasełkowe oraz pokazy taneczne w wykonaniu uczniów biorących udział w warsztatach tanecznych na terenie szkoły. W tracie można było zakupić ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe oraz pierogi i uszka na wigilijny stół. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku, który przygotowały panie z Rady Rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze przepełnionej duchem Świąt.
NOWY ROK BIEŻY....
Niech się weseli święty,
bo bliski jest zwycięstwa,
niech się raduje grzesznik,
bo dane jest mu przebaczenie.
Niech powróci do życia poganin,
bo do życia jest powołany.
W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam zbawienie.
Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam,
w sercu na nowo tę dobrą nowinę,
niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,
niech się umocni nadzieją na cały Nowy Rok!
Najlepsze życzenia
z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku,
aby przyjście na świat Chrystusa
przyniosło ze sobą radość,pokój, nadzieję i miłość
życzy
Społeczność
PSP im. M.Konopnickiej w Komorowie
Jasełka szkolne
20 grudnia 2019 cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się w świetlicy na wspólnej Wigilii. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia Jasełek. W tym roku aktorami byli uczniowie klas III i IV. Zachwycili swoimi umiejętnościami aktorskimi, stroje współgrały z postaciami ( dziękujemy rodzicom za pomoc w charakteryzacji bohaterów). Aktorów wsparły chóry Aniołow - w tej roli wystąpili uczniowie z przedszkola i z klas I i II. Nasz entuzjazm szczególnie wzbudziły cudowne przedszkolaki. Brawa należą się wszystkim. Dziękujemy za wspaniałe chwile. Dzisiaj też został rozstrzygnięty KONKURS NA RODZINNĄ SZOPKĘ BOŻONRODZENIOWĄ - wszyscy wykonawcy otrzymali nagrody, ponieważ każda zachwycała. Spotkanie zakończyliśmy wspólną modliwą i podzieleniem się opłatkiem. Podczas uroczystości towarzyszyło nam ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE. Cudownych, radosnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie