• Regulamin

wyboru Rady Rodziców

Publicznej Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej

w Komorowie

Na podstawie ustawy z dnia 11 kwietnia 2007 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw opublikowanej w Dzienniku Ustaw z dnia 9 maja 2007 r. Nr 80, poz. 542. postanawia się:

1. Do dnia 31 października 2007 r. Rodzice uczniów PSP im M. Konopnickiej w Komorowie wybiorą Radę Rodziców szkoły w składzie po jednym przedstawicielu z danego oddziału

( klasy: „0” – VI ).

2. Za wybór przedstawiciela Rodziców z danego oddziału odpowiedzialny jest bezpośrednio wychowawca danego oddziału.

3. Wybory mają charakter tajny i przeprowadza się je na zebraniu rodziców danej klasy w obecności co najmniej 51% składu osobowego klasy.

4. Wychowawca klasy posiada prawo do zgłaszania spośród rodziców swojego oddziału jednego kandydata do składu Rady Rodziców.

5. Każdy kandydat musi wyrazić zgodę do kandydowania do Rady Rodziców szkoły.

6. Szczegółowy kalendarz zebrań wyborczych poszczególnych klas ustala dyrektor szkoły w porozumieniu z wychowawcami klas. Po wyborze Rady Rodziców szkoły funkcjonuje ona w czasie trwania całego cyklu kształcenia. Z końcem danego roku szkolnego wygasają mandaty członków Rady Rodziców klas programowo najwyższych, a z początkiem nowego roku szkolnego ( w terminie 30 dni ) dokonuje się wyboru nowych członków Rady Rodziców klas programowo najniższych.

7. Rodzic może być – na własną prośbę albo w szczególnie uzasadnionych przypadkach - odwołany z bycia członkiem Rady Rodziców. W takiej sytuacji, w terminie nie dłuższym jak 30 dni, powołuje się następnego Rodzica na stanowisko członka Rady Rodziców zgodnie z pkt. 2 – 5 powyższego Regulaminu.

8. Rada Rodziców na swoim pierwszym posiedzeniu, w obecności co najmniej 5/7 swojego składu osobowego:

a ) wybiera, na trzyletnią kadencję, swoje prezydium w składzie:

- ) przewodniczący,

- ) z-ca przewodniczącego,

- ) skarbnik,

- ) sekretarz,

b ) uchwala Regulamin Rady Rodziców, który jest zaopiniowany przez ogół Rodziców na pierwszym zebraniu po ukonstytuowaniu się Rady Rodziców szkoły,

9. Powyższy Regulamin wchodzi w życie z dniem 11 czerwca 2007 r. z mocą obowiązującą od 01 września 2007 r.