• Sztandar, Rota

Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Marii Konopnickiej

w Komorowie

Niniejszym uroczystym aktem stanowimy i przekazujemy ufundowany przez Radę Rodziców oraz innych Ludzi Dobrej Woli

SZTANDAR

jako symbol najwyższych wartości, honoru i tradycji, jako zobowiązanie do godnego

wypełniania obowiązków wobec Boga, Ojczyzny i Narodu.

Chlubne tradycje Naszej Szkoły są powodem do zasłużonej dumy, ale też zobowiązaniem do patriotycznej postawy i wzorowej nauki oraz kierowania się w życiu najwyższymi wartościami.

przy Publicznej Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej

w Komorowie

Komorów; 31 maja 2009 r.

Akt przyjęcia Sztandaru przez Dyrektora Szkoły

Dyrektor:

Przyjmując Sztandar wyrażam serdeczne podziękowanie za ten cenny dar. Pragnę zapewnić, że będzie on dla całej społeczności szkolnej symbolem wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej naszej Szkoły. Przyjmując sztandar zapewniam, że otoczymy go należytą czcią i szacunkiem. Przyrzekam, że od dziś z otrzymanym sztandarem będziemy uczestniczyć we wszystkich ważnych uroczystościach.

Akt przekazania Sztandaru przez Dyrektora Uczniom Szkoły:

Dyrektor:

Drodzy uczniowie! Przekazuję Wam sztandar, który jest symbolem honoru, tradycji i godności każdego Polaka, symbolem najgłębszej miłości i więzi z Bogiem i Ojczyzną. Strzeżcie go, otaczajcie szacunkiem i rozsławiajcie imię Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Marii Konopnickiej w Komorowie.

Komorów; 31 maja 2009 r.

Rota ślubowania przez Uczniów:

PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

My, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Marii Konopnickiej w Komorowie uroczyście ślubujemy, że będziemy służyć Bogu i naszej Ojczyźnie rzetelną nauką pracą i wzorowym zachowaniem, dbać o dobre imię Szkoły i godnie ją reprezentować, okazywać należny szacunek rodzicom, nauczycielom, pracownikom Szkoły, koleżankom i kolegom; sumiennie i uczciwie wypełniać swoje obowiązki i zdobywać jak najlepsze przygotowanie do przyszłej pracy dla dobra naszej Ojczyzny.

REPREZENTANCI KLAS:

Ślubujemy!